Моє місто — Краснодар

Початком Краснодара був військовий табір козаків, заснований в кінці 18 століття. Козаки отримали в дар родючі кубанські землі від Катерини ll, і на честь своєї благодійниці назвали фортеця Екатеринодаром. Катерина II знала, що її щедрий дар козакам забезпечить південних кордонів Росії надійний щит.

Катеринодар, столиця Кубані, був перейменований в Краснодар з приходом радянської влади і став центром Краснодарського краю. Мій Краснодар — великий і дуже красиве місто. Старовинна архітектура та сучасні будинки не суперечать один одному.

Мені подобаються історичні райони міста, де стоять вздовж вулиць одноповерхові і двоповерхові купецькі будинки. Тут багато зелені. У дворах фруктові дерева, виноград, вздовж вулиць ладом витягнулися пірамідальні тополі. Скрізь досить чисто, що відзначають і приїжджі. Ми, краснодарці, дуже любимо своє місто, тому намагаємося не смітити.

Звичайно, Краснодар не був би в такому прекрасному стані, якби не спеціальна програма, задіяна з 2007 року. Вона називалася «Краснодару — столичний вигляд». Були проведені масштабні роботи з благоустрою міста, будівництву доріг. Багато сімей отримали нове житло. Були відреставровані історичні будівлі.

Тепер Краснодар можна назвати містом-музеєм. Його архітектура і пам’ятники відображають минуле міста, нерозривно пов’язане з історією країни. Особливо багата історичними пам’ятниками Червона вулиця.

Величний пам’ятник Катерині II з текстом Жалуваної грамоти на постаменті був колись зруйнований більшовиками, але нині відновлений. Особливо шанують городяни монумент покровительці міста — великомучениці Катерині. Відновлений прекрасний Олександро-Невський собор, піддався руйнуванню в 30-ті роки.

В найкрасивіших старовинних особняках знаходяться художній музей і музей-заповідник. Всього в Краснодарі дванадцять музеїв і дев’ять художніх галерей. Немає недоліку у театрах: театр драми, балету, ляльок, музичний, молодіжний. Не обділений Краснодар і концертними залами, їх десять. Словом, є місця, де можна провести вільний час з користю для розуму і душі.

Краснодар — південне місто. Тут дуже довгий спекотне літо, рання весна (з кінця лютого), коротка зима, снігу мало. Правда, іноді зима буває суворою, температура падає до -25°С.

Як кожен великий місто Краснодар не позбавлений екологічних проблем. Забруднення повітря пов’язано з транспортом. Становище ускладнюється безперервним потоком автомобілів, що їдуть до моря через місто. Промислові підприємства теж негативно впливають на екологічний стан Краснодара. На жаль, забруднюється вода в річці Кубань, по обидві сторони якої розташувався місто. Купатися в такій воді не радять.

Сподіваюся, що в майбутньому з’явиться можливість повернути нашій річці первісну чистоту, а автомобілі не будуть джерелом забруднення навколишнього середовища. Тоді моє місто Краснодар стане ще прекраснішим.