Моє місто — Алмати

На світі багато чудових міст, але моє рідне місто Алмати для мене найкращий, найкрасивіший. Колись Алмати було столицею всього Казахстану. Тепер столиця республіки — Астана, місто на півночі Казахстану. Але для людей Алмати залишається значущим містом, і її називають південною столицею.

Покриті снігом вершини Заілійського Алатау підносяться над моїм містом. Він дуже великий, з населенням понад півтора мільйона людей. Місто потопає в зелених насадженнях. Найбільше Алмати красива навесні, коли все цвіте. Золоті листя дерев восени, м’яка теплота сонця теж надають чарівність місту. Коротка зима з морозами та снігом теж радує городян, в хід йдуть ковзани та лижі. У місті багато ковзанок, є лижні бази, а високо в горах знаходиться знаменитий каток Медео.

Моє місто починався в середині 19 століття як військове укріплення на березі малої Алматинки. Невелике містечко називався Вірний. Він був заселений в основному російськими переселенцями (козаками). З приходом радянської влади місто змінив назву на Алма-ату і став столицею Казахстану.

За роки правління радянської влади Алма-ата розвинулась у могутній індустріальний місто. Після виходу Казахстану Союзу промислові підприємства Алма-ати перестали працювати, але з 1997 року в республіці почалося економічне зростання. І сьогодні Алмати — фінансовий центр республіки.

В Алмати багато науково-дослідних установ самої різної спрямованості, багато вищих навчальних закладів. Як і належить столиці, Алмати багата театрами (10), музеями (32), концертними залами (7), бібліотеками (39). Серед міських організацій культури оркестри, художні галереї, філармонія, Будинку дитячої творчості.

У місті багато розважальних закладів: клуби, ресторани, кінотеатри, стадіони, цирк. Гордість Алмати — кіностудія «Казахфільм».

Прикрашають місто фонтани (їх більше 120), парки, пам’ятники, присвячені історичним подіям. До визначних пам’яток південної столиці відноситься телевежа, більше трьохсот метрів у висоту. Ця споруда може витримати землетрус силою до 10 балів. Такий же сейсмічної стійкістю наділений унікальний пам’ятник архітектури — Вознесенський собор. Матеріал, з якого він побудований, — блакитна ялина Тянь-Шаню. Собор не тільки дивно красивий, він пройшов перевірку на міцність у 1911 році. Десятибалльное землетрус не зруйнував храм. В цьому заслуга інженера А. П. Зенкова.

Як всякий мегаполіс, Алмати відчуває труднощі з екологією. Надлишок автотранспорту призводить до зможу, закриває огляд снігових вершин. Для вирішення цієї проблеми будуються транспортні розв’язки і метро, розпочате ще в 1988 році.

Моє місто розташований в красивому місці, гірські пейзажі нагадують полотна Реріха. Алмати — сучасний і самобутнє місто, схожий на прекрасний сад. Моє місто населений дуже добрими і гостинними людьми, завжди готовими прийти на допомогу, і тому все в Алмати буде чудово, всі проблеми будуть вирішені. Місто і його люди цього заслуговують.