Мати Максим Горький – короткий зміст по главах: образ Павла Власова та історія материнської любові

Вивчаючи короткий зміст по главах роману Горького «Мати», можна зрозуміти, чому цей твір вперше було видано в США. На батьківщині автор опублікував його лише у 1907-1908 рр., воно мало великі зміни, що стосуються цензури. Оригінал без змін російські читачі змогли побачити вже після революції 1917 року.

Історія створення

Хоча робота над твором відбувалася в середині 1906 року, перші начерки були зроблені ще в 1903 році. До середини жовтня з Америки Горький переїжджає ближче до Росіїі до Італії, де закінчує першу редакцію. Історія створення роману пов’язана з тісним знайомством автора і робітників-сормовцев. В якості матеріалу для створення роману «Мати» послужили дії, що відбуваються на Сормовском заводі в Нижньому Новгороді.

Він став свідком підготовки до травневої демонстрації і суду над її учасниками. Близьке спілкування з трудовим колективом підприємства в 1901-1902 рр. дозволило Горькому зібрати матеріал, що послужив підставою для створення роману, де головний герой Павло Власов і його друг Андрій Знахідка переживають аналогічні події.

Важливо! Увага автора приділяється силі протестуючого пригнобленого класу, званого пролетаріатом. Він відображає його боротьбу і в інших ранніх творах. Наприклад, п’єса «Міщани», що розкриває образ робочого революціонера або «Вороги», що відображає події першої російської революції.