Люби і охороняй природу!

Більшість людей, мріючи про відпочинок, представляють його на лоні природи: чистий піщаний берег, чиста річка, повітря, наповнене ароматом трав, тиша соснового бору з п’янким запахом хвої або шелест листя березового гаю, ще спів птахів. Добре на природі і восени, коли в ліс золотом і багряном уборі. Прекрасні зимові прогулянки по свіжому морозному повітрю серед блискучих сріблом інею дерев.

До природі прагне душа, втомлена трудовими буднями. Природа прекрасна, вона не бездушне, це єдиний живий організм. У ній є любов, якої вона завжди готова відповісти людині на добру до неї ставлення. Що ж найчастіше отримує природа від людей? Варварське відношення: забруднюються річки, озера, моря, вирубуються ліси, вже вся земля всіяна пластиковими пляшками. Заради сьогочасної вигоди, людина легковажно знищує те, без чого жити на планеті не можна. Що очікує нас у майбутньому при такому безвідповідальному ставленні до природних ресурсів? Мерзоту запустіння, гниття, отруєне повітря.

Подивившись навколо, можна подумати, що люди абсолютно нездатні думати про наслідки свого зневажливого ставлення до навколишнього середовища. Одиниці не кидають під ноги недопалки, обгортки цукерок, морозива, все це часто можна побачити на газонах. Окрема тема — пластикові пляшки. Скільки їх вже поховано в землі, де вони будуть розкладатися сотні років і отруювати грунт! Що може вирости на такому грунті? Які ягоди, гриби, овочі?

Та ж безвідповідальність спостерігається у відношенні до водойм. З’їздила сімейка на пікнік, провела час у своє задоволення, а на завершення сімейного свята люди поскидали в озеро залишився сміття. І так раз за разом кілька сімей. У що з часом перетвориться таке озеро? Буде там водиться риба? Не заросте воно тіною?

Чому так багато стало лісових пожеж? Причиною найчастіше є так званий людський чинник: безвідповідальність, легковажність дорослих або відсутність виховання у дітей бережного ставлення до лісу.

Всяка дія породжує відповідну дію. Так і з природою. Вона відповість на нелюбов і жорстоке, хижацьке до неї ставлення. Природа все ще дає нам багато: їжу, світло, паливо і багато іншого. Вона довго терпить і прощає, як прощає мати нанесені їй образи від своїх нерозумних дітей, але всьому є межа.

Зупинись, людино, в сліпоті споживача, в божевільній недбалості, люби і охороняй природу! Або тільки жорстка система штрафів і покарань може спрацювати?