Куди приводять мрії?

Мрії, мрії… Де тільки ми опиняємося, відриваючись від реальності і продався солодким мріям! У далеких екзотичних країнах, у давно минулі часи або ж навіть у космосі. Мрія кличе за собою, відносить далеко за межі звичного і зрозумілого мірка. Вона вириває з повсякденності і показує невідомі дали, робить нас відомими і знаменитими, допомагає подолати страхи і невпевненість.

Віддаватися мріям можуть всі. Відпочиваючи після важкого робочого дня, так солодко полинути слідом за своїми мріями, ненадовго відволіктися і знову повернутися до звичних справ і турбот. А є ті, хто день у день виношують свою мрію, служать їй, з нетерпінням чекають виконання. Бажання переходить у справжню манію і не дає спокою. Так, герой роману Федора Михайловича Достоєвського «Злочин і кара» Родіон Розкольників мріяв про соціальну справедливість, про рівність усіх людей. Його заповітне бажання – забрати гроші у багатих і роздати їх простим бідним людям. І який же спосіб обирає молода людина для виконання своїх спонукань? Страшний і жорстокий. Родіон вирішується на вбивство старої лихварки Олени Іванівни, ніби це і є те саме зло, позбувшись від якого, можна відновити мир і порядок.

У своїх мріях молодий чоловік заходить занадто далеко. План розправи дає збій: свідком вбивства стає сестра бабусі, і її чекає та ж страшна і жорстока доля. Розкольників стає справжнім володарем над долями людей. Він вважає, що має право вирішувати, кому жити, а кому померти. Висока мрія заводить молоду людину у страшну прірву, вона позбавляє його спокою, тепер він не зможе жити, як раніше, його просто з’їдає совість і душевні муки.

І таких прикладів, коли мрії ведуть нас по хибному шляху, немало. Візьмемо роман І. А. Гончарова «Обломов» і його головних героїв – Іллю Ілліча та Ольгу Іллінську.

Юна красуня вирішила, що її місія – врятувати Обломова, вона не шкодувала сил на те, щоб переробити молодої людини. Ольга не любила його таким, яким він був, перед нею була картинка, мрія, ось до чого прагнула дівчина. А звички, спосіб життя, думку Іллі Ілліча її анітрохи не цікавили. Такі відносини, звичайно, були приречені на провал. До того ж ще молода жінка потрапила у незручне становище, практично зробивши пропозицію людині, любов і почуття до якого вона просто вигадала. Ольга марила про сім’ю, уявляла себе дружиною, тільки от кандидатуру вибрала не ту. На щастя, дівчина здійснила свою мрію і знайшла своє жіноче щастя з іншою людиною.

На закінчення слід зазначити, що мрії та бажання часто збивають нас з шляху, заводять у справжні лабіринти, з яких потім непросто знайти вихід. Тому так важливо відрізняти помилкові, нав’язані чи вигадані бажання від того, чого ми хочемо насправді.