Коротка біографія Шекспіра У.

Шекспир У.
Драматург народився в 1564-му, 26-му квітнем. Місцем його народження було в Уорикшире. Він виріс в Стратфорд-апон-Ейвоні, де у віці 18 років одружився на дівчині на ім’я Енн Хатауей, у шлюбі з якою було народжене троє дітей. В історії не збереглося опису його дитинства, первинна популярність у англійського поета з’явилася лише після переїзду в Лондон.

Відомо, що батьком його був Джон Шекспір, який був майстром у виготовленні рукавичок. Його часто обирали на різні громадські посади, у тому числі – глави міського округу. Матір’ю Вільяма була Мері Арден, що походила з роду саксонців. Хлопчик був одним з вісьмох дітей подружжя.

Кар’єра його розпочалася в 1585-му – 1592-му роках. Вільям став успішним актором, а також спробував себе як драматург. Крім цього, він придбав у користування компанію «Слуги лорда-камергера», яка спеціалізувалася на театральних постановках.

Більша частина творів Шекспіра були написані в період з 1589-го року по 1613-й. Первинно він створював комедійні твори та хроніки, які були дуже успішні. Пізніше їм стали створюватися трагедії, які оспівали його, як видатного англійського драматурга. Це «Гамлет», «Король Лір», «Отелло».

Відомо, що в 1592-му поет створює свою хроніку «Генріх 8», де розповідається про історичні моменти того часу. Через два роки, п’єси драматурга ставляться тільки театральною групою – «Слуги лорда-камердинера», яку наприкінці того ж року придбав Шекспір і став її власником. По закінченню невеликої кількості часу трупа набула статусу одного з провідних колективів Лондона, а 1603-м перейменувалася в «Слуги короля Якова», отримавши патент від нового правителя Англії.

1599-м актори побудували театр на одному з берегів Темзи під назвою «Глобус». Через 9 років вони набувають театр «Блэкфайерс», де згодом робили постановки Шекспіра. Крім створення нових драматургічних творів, поет тривалий час грав ролі в різних п’єсах. Згідно з історичними відомостями, 1616-му його ім’я включалося в акторський список. 1623-м роком Вільяма величають «головним актором всіх п’єс», деякі з яких ставилися в перший раз. 1709-му історіограф Роу пише, що Шекспір виконував роль тіні батька принца Данського.

Драматург мав багато грошей, так як крім акторських ролей їм було створено безліч п’єс. Фінансова забезпеченість дозволила чоловікові купити особняк в містечку під назвою Нью Плейс, куди він згодом переїхав із сім’єю.

Згідно традиційному думку, Вільям переїхав жити в Стратфордскую місцевість за деякий час до власної смерті. Після 1606-го їм були створені лише кілька творінь, а в 1613-му його творчість повністю припинилося. Підписи тих років мали нерозбірливий почерк, з-за чого історіографи вважають, що англієць був тяжкохворим в ті роки. 1616-му видатний драматург загинув. Це сталося 23-м числом, у квітні місяці. Імовірно, вдень загибелі поета був той самий день, в який він народився, проте цей факт не доведений. По закінченню трьох днів від його смерті Шекспір був похований у церкві Святої Трійці у містечку Стратфорді. На надгробку вибито вірш-епітафія про те, що останки творця не повинні бути зворушені руками цікавих перехожих.

Після себе драматург залишив віршований і драматична спадщина. Як поет, він не став видатним, але як творець п’єс – став шанований на століття. Історіографи виділяли чотири періоди в його творчості: ранній, другий, третій і четвертий. Після себе він залишив знамениту трагедію «Ромео і Джульєтту», античну річ про Цезаря, кілька сонетів, «Тіта Андроніка». Аж до наших днів школярі та студенти вивчають літературні шедеври англійця.