Коротка біографія Максима Горького

Горький М.
Цими ініціалами прозаїка були Пєшков Олексій Максимович. Народився він у 1868-му, у березні, 16-м числом, у Нижньому Новгороді. Батьком його був розжалуваний столяр Максим Пєшков Саватійович, а матір’ю – Каширіна Варвара Василівна. Батюшка Альоші помер від холери, заразившись їй від сина, а мати прожила деякий кількість часу, виховуючи хлопчика, що вийшла повторно заміж, але заразилася сухоти і загинула. Майбутнього письменника виховувала бабуся, дуже багато вклала в нього.

З дитячого віку дитина змушений був працювати, так як жили незаможно. Він пробував різні види роботи, а також навчався церковної грамоти. Незважаючи на свою освіченість, Максим важко брав церковні вчення. Йому не подобалося тощо. Шкільна пора дала Пєшкову прізвисько важкого підлітка, якого важко навчити правильній поведінці. У зв’язку з обзывательствами однокласників, пішов з училища, не отримавши документа про закінчення навчання. Незважаючи на те, що їм не було отримано традиційної освіти, юнак багато і активно читав, з інтересом «ковтав» книжки.

В дитячу пору і дорослі року Олексій залишався любителем вогню. Він любив спостерігати за палаючим полум’ям. 1884-м роком майбутній письменник прагнув вступити в університет Казані, але зазнав невдачі, так як кількість вакантних місць було скорочено, а він не мав навіть атестат про освіту.

1887-му юний чоловік зробив спробу суїциду, зробивши постріл з рушниці. Його врятували, відправивши в лікарню, де він повторно спробував покінчити з собою. Випите речовину було вимито з шлунка, а сам Олексій отримав осуд від церкви за відмову покаяння з причини власного смертовбивства.

1888-му приїхав зі знайомим для ведення пропагандистської діяльності в Красновидово. У зв’язку з цим, отримав арешт за зв’язок з революціонерами, пізніше перебував під наглядом поліцейської дільниці. Восени того ж року вступив на службу, на залізницю. Завдяки цьому, отримав багато вражень, які згодом лягли в основу його творів.

1901-му літератор пише роман під назвою «Троє», а також зводить знайомство з такими відомими людьми, як Антон Чехов і Лев Толстой. Наступним роком чоловікові було вирішено присудити звання одного з членів Академії наук Імператора, але за наказом царя цю дію було скасовано. 1902-му Пєшков пише свій твір «На дні», кілька оповідань і т. д. Крім цих творінь, чоловік активно писав казки для дітей, серед них «Воробьишко» і «Казки про Італію», а також кілька інших.

1906-му Гіркий переїхав до Америки, згодом, 1913-му, відправився в італійську сторону. В останньому місці провів близько двох років, активно захищаючи революційні віяння. Після повернення на батьківщину він приїхав до Петрограда, де став працівником видавництва, а також активно займався громадською роботою.

1921-му літератор виїжджає за кордон, у зв’язку з загостренням хвороби, а також з-за того, що відносини з владою у нього виявилися зіпсовані. Назад у Радянський союз він повернувся тільки 1932-м роком, провівши більше десяти років за кордоном.

Загинув Горький у 1936-му, червнем місяцем, 18-м числом. Згідно з непідтвердженими даними сучасників, до цього явища міг докласти руку І. Сталін, який міг наказати отруїти прозаїка, але цього ніхто не знає точно.

Після себе Пєшков А. залишив багато творів, серед яких є і повісті, і романи, і розповіді з казками. Найбільш відомі книги з трилогії «Дитинство», «Отроцтво» і «Юність». Горького кілька разів номінували на премію імені Нобеля, однак до успіху це не призвело.