Кого можна назвати справжнім діячем мистецтва?

Мистецтво – широке і багатогранне поняття. У нього входять різні області, такі як музика, живопис, кінематограф, скульптура, література. Справжнім же діячем мистецтва є той, хто виконує покладену на нього місію, служить не матеріальним цінностям, а своєму таланту, обдаровуваному понад. Музичний твір, полотно або художній текст – не важливо, головне – показати глядачам, слухачам і читачам красу навколишнього світу, його багатство, його різноманітність.

Цим діячем мистецтва є герой оповідання Костянтина Георгійовича Паустовського «Кошик з ялиновими шишками», відомий композитор Едвард Гріг. Одного разу, гуляючи по лісах Бергена, композитор знайомиться з дівчинкою на ім’я Дагні Педерсен. Юна особа так сподобалася Григу, але подарувати їй було нічого, і тоді Едвард пообіцяв подарувати дівчинці сюрприз на вісімнадцятиріччя. Цей подарунок не можна було вручити дитині, тому-то і довелося чекати цілих десять років. Натхненний зустріччю з Дагні, Гріг творив протягом п’яти днів і написав незвичайної краси музику. І ось пройшов зазначений строк. Дагні випадково почула присвячену їй композицію. На дівчину нахлинули почуття і спогади: ось знайомі і рідні до болю лісу, шепіт морських хвиль, спів птахів…тріпотіло Серце дівчини, очі наповнилися сльозами. Вона по-новому глянула на все навколо. Тепер вона проживе не дарма своє життя. Композиторові вдалося домогтися того, чого він хотів.

Істинним діячем мистецтва є й інший герой. З ним ми зустрічаємося на сторінках петербурзької повісті Миколи Васильовича Гоголя «Невський проспект». Піскарьов, молодий художник, талановитий і бідний. Він пише свої картини на знімній квартирі, але аніскільки не скаржиться на життя. Простодушний молодий чоловік добрий і терплячий, його таке положення справ анітрохи не засмучує. Художник служить прекрасного, бачить красу навколо, його не хвилюють матеріальні труднощі. Лише одна обставина вибиває Піскарьова зі звичного русла: знайомство з красунею брюнеткою, мешканкою публічного будинку. Художник не може змиритися з брудом і розпустою, які таяться в глибині чарівного вигляду. Життя молодої людини зруйнована. Він намагається врятувати дівчину, показати їй інший світ, але вона тільки висміює Піскарьова. Молодій людині не залишається нічого іншого, як закінчити життя самогубством.

Таким чином, ми розуміємо, що справжній митець далекий від вульгарності, бруду, матеріальних цінностей, що підносяться на найвищий п’єдестал. Творець бачить красу навколишнього світу і показує її людям, простим обивателям. Саме в цьому його призначення. І той, хто чітко йому слід, справжній творець ,непідкупний і чистий.