Карамзіна бідна Ліза – читаємо короткий зміст: хто написав, головні герої – Ліза і Ераст

Багато хто пам’ятає Н.М. Карамзіна за його історичних робіт. Але і для літератури він зробив чимало. Саме його стараннями отримав розвиток сентиментальний роман, в якому описуються не просто звичайні люди, але їхні почуття, страждання, переживання. Сентименталізм зблизив простих людей і багатіїв як відчувають, думають і відчувають однакові емоції і потреби. В той час, в якому році була написана «Бідна Ліза», а саме в 1792, до звільнення селян було ще далеко, і їх існування здавалося чимось незрозумілим і диким. Сентименталізм ж вивів їх на повноправні відчувають герої.

Історія створення

Сам автор називав повість «казкою досить простенької», використовуючи не традиційну раніше історію кохання бідної сироти селянки і розорився, але світського юнаки.

Важливо! Він же ввів моду на маловідомі імена – Ераст і Єлизавета. Практично не використовуються імена швидко стали прозивними, що визначають характер людини.

Саме ця зовні проста і нехитра повністю вигадана історія кохання і смерті породила цілий ряд наслідувачів. А ставок навіть був місцем паломництва для нещасних закоханих.


Бідна Ліза