Існує абсолютна доброта?

Завжди цікаво подумати про природу добра і зла. Чи існують абсолютно добрі або злі люди? Я впевнена, що ні. Всі люди мають унікальний набір позитивних і негативних рис. Але в мистецтві зазвичай трапляється по-іншому. Особливо в класицизмі чи романтизмі. Там є і абсолютне добро і абсолютне зло. Письменники хочуть показати в таких творах природу добра або зла. Я вважаю, що абсолютна доброта, тобто відсутність злих рис характеру в людині, існує тільки в мистецтві.

Втіленням абсолютної доброти є бездомний філософ Ієшуа га-Ноцрі з роману М. А. Булгакова «Майстер і Маргарита». Засуджений до смертної кари, він все одно не втрачає доброту і віру в людей. Заради нас він готовий пожертвувати своїм життям, але не відмовитися від своїх переконань. Зрадники і брехуни в очах Ієшуа – добрі люди. Філософ переконаний, що всі народжуються добрими, тільки жорстке вплив може зробити людей жорстокими. Чи є такі люди, як Ієшуа, в сучасному суспільстві? Мені здається, що ні. Люди не можуть вірити, навіть собі, що можна говорити про оточуючих. Найчастіше ми помічаємо погані риси характеру в інших, а добрі риси приймаємо як належне. Ніхто з нас не може, на жаль, називатися втіленням абсолютної доброти. Але до неї треба прагнути.

Сонечка Мармеладова з роману «Злочин і покарання» Ф. М Достоєвського – теж втілення абсолютної доброти. Вона жертвує собою і заробляє гроші своїм тілом. Незважаючи на всі пережиті негаразди, вона залишається доброю і милосердною. Коли Соня зустрічає Раскольникова, вона не засуджує його в злочині, а разом з ним проходить шлях зцілення і спасіння його душі. Її доброта рятує іншої людини, направляє на шлях істинний. В житті Соні немає місця жорстокості, тому що душа її наповнена чистою любов’ю до оточуючих. Ця героїня для мене – ідеал доброї жінки. Достоєвський створив цей прекрасний відгук для читачів, щоб вони усвідомили, що добрим бути незазорно, такою якістю душі слід пишатися.

Безмежна доброта здатна протистояти жорстокості нашого несправедливого світу. Завдяки людинолюбству, добро переможе будь-яку жорстокість. На жаль, в цілому світі знайдеться мало прикладів абсолютно добрих людей. Я можу навести приклад тільки Матері Терези, яку навіть звели у лик святих. Ця жінка, як Ієшуа або Соня Мармеладова, присвятила своє довге життя служінню потребуючим. Нескінченний альтруїзм – символ безмежної доброти. Кожен з нас може стати доброю людиною, про якому майбутні покоління будуть складати легенди. Потрібно просто бути чуйним, уважним і небайдужим до оточуючих. Так, це складно, але ж ніколи не пізно спробувати?