Хто або що допомагає людині досягти своєї мети у житті?

Людина – істота соціальна, і він не може жити окремо від суспільства. Протягом усього життя люди ставлять перед собою різні цілі: великі чи маленькі, значні і не дуже. Домагається своїх намірів людина сама або за допомогою інших людей. Тут все залежить від характеру мети. Глобальні прагнення, які захоплюють життя всього суспільства, не можуть бути здійснені тільки однією людиною: йому потрібна буде допомога у просуванні своїх ідей і в процесі досягнення позитивного результату. А ось особистих цілей краще всього добиватися самостійно.

Обломов, герой однойменного роману Гончарова, був досить пасивним людиною. Для нормального активного життя йому необхідна була мета. Цією метою на деякий час стала Ольга Іллінська. Вона допомогла розкрити його внутрішні якості, зрозуміти його непростий характер. Обломов навіть перестав лінуватися. Але незабаром все повернулося на круги своя.

Мені здається, що виною цьому є відсутність суворих життєвих принципів і прагнень. Як може людина, якій байдуже все, досягати своїх цілей самостійно? Обломов лежить днями на дивані, продовжує будувати «наполеонівські плани», але в них немає толку, тому що вони все одно не досягаються. Мені здається, йому потрібен поштовх, допомогу близької людини, тому що цей герой десь оступився і не може повернутися до активної плідної життя. Читачі протягом усього роману чекали від Обломова хоч якихось рішень, але, на жаль, цьому не судилося збутися.

Штольц протиставляється Обломову. Цей герой проживає активну і насичену життя і намагається пробудити в одному Обломові такі ж прагнення. У нього не виходить цього зробити. Мені здається, що Гончаров показав дві крайності людини: повна апатичність і безмежна активність. І що ми бачимо: два героя нещасні, їм потрібна допомога інших людей, щоб додати в своє життя хоч трохи різноманітності. Ці герої не змогли самостійно досягти цілей, про які вони мріяли.

Тільки сильний духом і впевнена у собі людина може досягти поставленої мети. Слабкі і невпевнені чекають поштовху від інших людей або подій, які зможуть змінити їхній спосіб життя. Вкрай невірно думати, що тільки самостійно можна досягти всіх намірів і прийти до негайного успіху в житті. Всі люди різні, і ми по-різному бачимо життя, тому потрібно допомагати один одному навіть в досягненні цілей.