Християнські мотиви в романі Пастернака «Доктор Живаго»

На думку Бориса Пастернака, після тяжких років громадянської війни і революції, в Росії повинен був початися яскравий і щасливий вік. І письменник неймовірно чекав настання такого часу. Звичайно, відмінним кроком назустріч такому щасливому століття став роман «Доктор Живаго».

У рядках твору, Пастернак намагався передати всю трагедію Росії, описати всі ті події, які сколихнули землю. Він вважав це своїм прямим, громадянським обов’язком. Борис Леонідович всіляко намагався не забувати про правду, про істини, які займали чільну роль у житті будь-якої людини. Однак, такі поняття завжди нерозривні з жорстокістю.

Одного разу, коментуючи свій роман, Пастернак сказав, що в його рядках він намагався дати оцінку оточуючих подій, відверто висловити своє особисте розуміння мистецтва. Крім того, автор знаменитих рядків описував значення віри, релігії в житті простих людей.

Епізод біля ліжка вмираючої Ганни Іванівни Громенко може пояснити погляди і розуміння християнства думками Пастернака. Однак читач спостерігає не за автором, а за головним героєм роману – Юрієм Живаго. На думку героя, воскресіння відбувається під час народження нової людини. Проте, ми, люди, живемо і нічого не підозрюємо.

Юрій Живаго висловлює думку про те, що один чоловік живе в іншій людині. І навіть після смерті про нас пам’ятають, нас шанують. Пам’ять – це безсмертний дар, який дозволяє людям продовжуватися і жити у свідомості інших людей. Саме з цієї причини, Борис Леонідович згадує значимість вчинків, адже тільки від них залежать спогади оточуючих людей.

Пастернак неодноразово відзначав свою віру в божественну силу, визначеність всього земного. Тільки от воєнні часи змусили людей відкинути думки про Бога на задній план. І письменник звертає на цей факт свою пильну увагу. Він намагається змінити ставлення людей, переглянути життєві цінності і відновити віру у Всевишнього.

Вчитуючись у рядки роману, читач не може не помітити тісний зв’язок християнства і природи. Ісус зображений звичайним пастухом. А дорога в інший світ, куди йшов Ісус, була встелена квітами. З допомогу свого знаменитого роману, Борис Леонідович намагається донести до громадськості своє розуміння релігії і віри. Вустами літературної роботи, Пастернак говорить про вічне життя, про те, що смерті не існує. І що характерно для роману, в його тексті немає нав’язують фактів, чітких позицій автора. Письменник намагається розкрити нове бачення життя і смерті, нове сприйняття релігії та існування Христа.

Пастернак просто лише висловив, описав свою особисту думку, а кожен з нас повинен зробити самостійні висновки.