Григорій Мелехов і Ксенія Астахова (по роману Шолохова «Тихий Дон»)

Не дарма твір М. Шолохова «Тихий Дон» прозвали романом–епопеєю. У його тексті читач неодноразово стикається з долями простих людей, яким довелося жити в такий складний, переломний час в Росії.

На сторінках роману ми спостерігаємо за історичними подіями, за побутом і життям козаків, простих людей. Звичайно ж, особливу увагу на себе звертає любовна історія Григорія Мелехова і Аксіньі Астахової.

Головна героїня роману була сильною, вольовою жінкою. Дівчині довелося багато чого витерпіти і пережити. Перебуваючи в шістнадцятирічному віці, вона була згвалтована власним батьком. Потім, Аксенію віддають заміж за черствого та жорстокого дядька Степана, який ледь не кожен день бив дівчину до напівсмерті. У шлюбі, Аксінья втрачає своєї дитини. Він помирає, не доживши до одного року. Важка робота по дому поодинці виснажує і зношує молоду красуню. А героїня мріяла про звичайне жіноче щастя.

Саме в такий момент, залицяння Григорія і зіграли свою головну роль. Між героями спалахує пристрасний роман. Аксінья, перестала боятися побиття чоловіка, вона не звертала уваги на піклування односельців, адже в її гарячому серці оселилася справжня любов.

Тільки ось, незрозумілий вчинок Григорія вибиває землю з-під ніг дівчини. Григорій бере в дружини зовсім іншу жінку. Астахова переживає справжнє горе і вирішує боротися за своє щастя. Вона знову разом з Грицем. Батько Мелехова проганяє їх з дому. Закохані живуть і працюють у поміщика Листницкого. Але, і в цей момент нелегка доля випадає на їх плечі. Григорій йде на службу, Аксінья втрачає свою маленькою доньку, хвороба забирає у жінки другої дитини. Астахова у відчай, вона сама, без підтримки і допомоги. Перебуваючи в емоційному потрясінні, Аксінья віддається в руки чужому чоловікові.

Повернувшись зі служби, Григорій не витримує зради і повертається до своєї нелюбимої дружини.

Головній героїні нічого більше не залишилося, як знову оселитися в будинку свого чоловіка–тирана. Однак довгі дні і ночі вона вірить і чекає, що її коханий повернеться, забере її з собою. Так і сталося!

Шукаючи пристановища і спокійного містечка після довгих переслідувань, Мелехов повертається на рідну землю, де знову зустрічається з коханою. Він завіт Аксенію з собою, в чужі краї, і дівчина, не роздумуючи, погоджується.

Але, не бути разом рідним душам! Гине Астахова на руках Мелехова від ворожої кулі. Ця подія стає найскладнішим, самим трагічним випробуванням для сильного козака. Він у відчай! Війна забрала в нього всіх рідних і близьких, давніх друзів та однодумців. Єдиною втіхою залишився маленький син, який і став надією на майбутнє.

Відносини Григорія і Аксіньі були самими справжніми, міцними, щирими і відкритими. Дуже шкода, що герої так і не змогли відчути простого людського щастя.