Гори Росії і їх висота: список, Кавказькі, найвищі, найзнаменитіша, низька і висока точка

Росія – велика за територією країна. Не дивно, що в ній є всі рельєфи місцевості, які тільки зустрічаються в природі. Серед рівнин і степів особливе місце займають гірські хребти і вершини. Вони приваблюють мандрівників і дослідників, науковців та туристів, археологів і альпіністів. Які гори є в Росії? На що варто звернути увагу?

Походження

Області гірських районів утворюються в результаті складних процесів. У корі землі відбуваються тектонічні зминання, скиди і розломи порід. Вони здійснюються безперервно під час всього існування планети, в стародавні тимчасові ери, такі як палеозой, мезозой або кайнозой. Молодими вважаються ті, які знаходяться на Далекому Сході, Камчатці і Курилах. На цих територіях часто відбувається сейсмічна активність і вивергаються вулкани.

У європейській частині Росії знаходиться велика рівнина, яка має географічну кордон на сході у вигляді Уральських гір. Це унікальні природні статуї, які викликають національну гордість.


Уральські гори
Цікаво! Тільки на Уралі є природний заповідник, який охороняє минералогию. У Ильменском місці величезна різноманітність корисних копалин, унікальних і дивних по своїй будові і структурі.

На Уралі багато туристичних баз, на них розташовані гірськолижні курорти. Альпіністи підкорюють ці величні піднесення.

Варіанти гірській місцевості Росії

Далі по напрямку до Сибіру на території країни є такі знамениті гірські масиви. Ось їх список:

 • Прибайкалля і Забайкалля;
 • Алтай;
 • Саяни;
 • хребти Верхоянський і Становий;
 • Хребет черського.

Кожен з районів цікавий і прекрасний, назви гір у їх складі унікальні і зобов’язані походженням народів, які населяють прилеглі території. Ці краї ваблять суворими умовами, випробуваннями для тіла і духа. Алтай – одне з найпопулярніших напрямків для туристів. А ось хребет Черського є на карті, але поки що мало вивчений, але фахівці припускають, що і він стане привабливим місцем для мандрівників.


Варіанти гірській місцевості

Різноманітність територій

Далекий Схід – край, що складається переважно з гірської місцевості. Південна територіальна частина складається з середніх і низьких, а на півночі – високі хребти. Найвища точка далекого сходу – Ключевська Сопка, це вулкан заввишки 4750 м.

Гори в цьому регіоні постійно ростуть, вони розташовані на стику плит, які в русі, тому і багато вулканів. Крім них є унікальний об’єкт, заради якого варто відправитися на Камчатку, – Долина Гейзерів.

Важливо! Сихоте-Алінь, розташована в регіоні Примор’я, є частиною всесвітньої спадщини. Ця система багата не тільки корисними копалинами, але і різноманітністю флори і фауни. Ця точка Росії на карті – батьківщина далекосхідного леопарда і амурського тигра.

Кавказ

Кавказ заслуговує окремого опису. Цей масив простягається від Чорного моря до Каспійського, його протяжність більше 1200 км. Кавказький хребет має поділ на Північну частину і Закавказзі.

Висота Кавказьких гір коливається по всій довжині хребта. Саме він має найвищу точку всієї країни і Європи – це Ельбрус. Гора утворилася в результаті виверження вулкана. Вона має висоту над рівнем моря 5600 м. Ельбрус розташований у такому місці, що його видно з усіх боків. До нього підбиралися мандрівники ще на початку 19 століття. На його піку температура не піднімається вище 14 градусів. Сніг випадає на горі постійно, що робить її снігову шапку ідеальною. Ця вершина живить дві найбільші річки – Кубань та Терек.


Кавказькі гори

На Великому Кавказі розташовані три найвищі гори Росії:

 • Ельбрус;
 • Дыхтау;
 • Казбек.

Цікаво! Крім Кавказьких гір, Камчатка і Алтай славляться великими височинами, серед них: Ключевська Сопка, Білуха, Ичинская Сопка.

10 високих гір

Трохи детальніше про кожну з найбільших височин:

 • Про Ельбрус вже зрозуміло, це неактивний вулкан, що входить до складу національного парку. Висота його 5642 метри.
 • Дыхтау займає друге за величиною місце серед гірських вершин країни. Це гора в складі Кавказького хребта підноситься на 5200 м. Підйом на цю вершину вперше здійснили лише в 1888 році.
 • Третя за величиною гора країни знаходиться на кордоні Росії і Грузії. Це пік Пушкіна. Він височить поруч з Дыхтау в центрі хребта Кавказу. Його підкорення відбулося в 1961 році. Цікаво, що зробили це сходження не професіонали, а футболісти клубу «Спартак». Висота піку 5100 метрів.
 • Трохи нижче, а саме на сто метрів, підноситься Казбек. Він теж має відношення до Великого Кавказу, розташовуючись в бічній його частини в Хохском гірському хребті. Підкорили цю вершину ще в середині 19 століття три лондонських альпініста.
 • Поряд з кордоном Грузії і Кабардино-Балкарії розташована п’ята найвища точка за величиною в Росії під назвою Гестола. На її вершині скупчилися льодовики, які відносяться до ері палеозою. Найзнаменитіший з них – Адіші.
 • Шостим у десятці йде пік Шота Руставелі. Хоча назва на карті пік носить відомої особистості грузинського походження, все ж ставиться до російської частини Кавказу. Пік стоїть на кордоні, не дивно, що про права на нього заявляють обидві країни. Гора має 4895 метрів.
 • Трохи нижче (4780 метрів) гора Джимара. Вона розташована в Аланії, біля самої межі Росії і Грузії. Знову ж таки це частина Великого Кавказу.
 • На дев’ятому місці розташувалася гора Саухох, знову ж таки з Великого Кавказу, що знаходиться в Північній Осетії. Висота вершини 4636 метрів. Вона відноситься до нескореним вершин, так само як і Кукуртли-Колбаши. Ця гора завершує список десяти найбільших вершин Росії, її висота 4324 метра.

Цікаво! Поки ніхто не скорив гірські утворення, що знаходяться на 8, 9 і 10 місцях списку. Це може наштовхнути мандрівників на нові подвиги.

Найнижчі гори

Крім найвищих гірських вершин цікаво дізнатися рейтинг і найнижчих. Таке поняття, як найнижча гора, дуже скрутне. Виявляється, не так просто її назвати. Горами можна назвати лише те, що вище рівнини, а це значить, мають висоту над рівнем моря більше 500 метрів. А ось гірські масиви можуть відрізнятися по висоті і мати цифри в своєму складі набагато нижче.


Хібіни

Прийнято вважати найнижчими піднесеннями Росії гірську систему Хібіни. Цей район знаходиться на Кольському півострові, добратися туди не становить праці, як до інших гірських хребтах. Найвища точка має 1201, це гора Юдычвумчорр, назви гір або вершин трохи менше – Часначорр (1189 м) і Путеличорр (1111 м) . На території масиву без праці можна помітити діяльність льодовиків і їх сліди, які проорали собою землю, створюючи троги, кари і цирки.

Важливо! Хібіни – це інтрузія, одна з восьми на планеті. Це означає, що хребет – це одне ціле, створене породами магми. За багато тисячоліть від колишніх діючих вулканів залишилася лише кристализированная магма.

Найвищі гори Росії.

ТОП п’ять найвищих гірських вершин в Росії

Висновок

Більше 800 видів мінералів містять у собі Хібіни, деякі з них зустрічаються тільки в цих місцях. Найвідоміший з них – апатит. Його використовують як добрива.