Гіркий: твір Макар Чудра – короткий зміст по главам, причина конфлікту Лойко та Ради

Сюжет оповідання «Макар Чудра» Максима Горького будується на оповіданні про кохання двох гордих і сильних людей. Письменник показує, як протистоять один одному такі поняття, як любов і свобода. Нездатність героїв вибрати між гордістю і прихильністю приводить їх до трагічної розв’язки.

Хто такий Макар Чудра

Оповідачем у творі виступає старий циган Макар Чудра. Автор розмовляє з ним під час випасу череди, що належить табору. З перших рядків Горький створює романтичний образ головного героя.

Автор пояснює читачеві, хто такий старий циган Макар Чудра, вдаючись до відомого прийому опису природи з метою повного розкриття характеру персонажа.

Бесіда відбувається на тлі бурхливої негоди. Холодні пориви вітру б’ють в розчинені груди цигана, але не доставляють йому дискомфорту. Все в його зовнішності сильно і красиво. Мимоволі переймаєшся замилуванням до романтичного і волелюбному духу цигана.

Важливо! Чудра проповідує філософію свободи, активної життя. Це те, що всі цигани вбирають з молоком матері. На його думку, немає в житті нічого важливіше любові до життя, свободу.

Селянська праця здається йому чимось даремним і рабською, це лише «копирсання землі» підсумком якого стає смерть. Основний принцип життя Макари Чудры простий і немудрий, про що він і говорить в нічній бесіді, це необхідність «жити так, щоб весь час йти і йти». Лише постійно подорожуючи, можна осягнути всю красу і різноманіття світу. Тільки так можна пізнати безмежну свободу.