Герої роману Пушкіна «Дубровский»

Роман А. С. Пушкіна «Дубровський» включає в себе безліч різних образів, кожен з яких має власні відмінні риси та особливості, майстерно розкриваються автором.

Головні герої роману Пушкіна «Дубровский»

Кирила Петрович Троєкуров – поміщик, що має велике стан і кілька військових походів за плечима. Він одержимий грошима, особистим благополуччям і особистою владою над іншими людьми, Пушкін показує героя як типового деспота-самодура. Троєкуров дозволяє собі не тільки піднімати руку на селян, він з неймовірною жорстокістю відноситься навіть до власних дітей. З-за таких особливостей характеру, Троєкуров конфліктує з сусідом, Андрієм Дубровським, і цей конфлікт згодом робить, хоч і не прямий, вплив на смерть останнього. Але письменник все ж явно говорить, що більшу частину провини несе соціальна роз’єднаність в країні, яка абсолютно нормально реагувала на жорстокість дворянства. У романі Пушкіна, як і в реальному житті, ні повністю негативних героїв, це відноситься і до образу Троекурова. Він робить помилку, але усвідомлює, що повів себе не дуже добре по відношенню до колишнього друга, тому робить спробу примирення з ним.

Дубровський старший – той самий колишній друг Троекурова, який володіє селом Кистеневка. Цей герой не має великого статку, незважаючи на свої володіння, але це зовсім не пригнічує його, а лише надає ще більше честі та гідності, з якими він вірно йде по життєвому шляху. Але Дубровський все ж людина горда, тому примиритися з колишнім другом так і не зміг, адже спробу зазіхнути на честь дуже складно пробачити. На відміну від Троекурова Андрій Дубровський усвідомлює, що всі люди – живі істоти, і навіть до селянам необхідно ставитися максимально по-людськи. Тому герой засуджує жорстокість Троекурова до кріпаком і зазначає, що колишній друг набагато краще ставиться до своїм псам, це стає основою сварки двох товаришів.

Володимир Дубровський – центральний персонаж роману А. С. Пушкіна, син Андрія Дубровського. Цього героя відрізняють від інших такі якості, як мужність, рішучість і мужність, адже він є благородним розбійником. Персонаж служить в Петербурзі, але приїжджає додому заради батька, з яким дуже схожий. Володимир також не може прощати поганих вчинків і підтримує батька в конфлікті з Кирила Петровичем Троекуровым, а після смерті Андрія Дубровського займається допомогою бідним, щоб помститися багатим поміщикам-самодурам. Однак, помста спочатку обходить стороною винуватця такої поведінки – Троекурова, так як головний герой закохується в його дочку, Машу. Ці почуття спонукали Дубровського на те, щоб проникнути в будинок противника, назвавшись французом Дефоржем.

Другорядні герої роману Пушкіна «Дубровский»

Маша Троекурова – дочка Кирилы Петровича Троекурова. В цей образ А. С. Пушкін вклав всі риси типової провінційної молодої дівчини: вона дуже мила собою, добродушна, романтична. Віддає перевагу мрії, читання книг і гру на музичних інструментах, класичний спосіб життя скромної дівчини з багатої родини, яка живе у віддалених куточках Росії. Природно, Маша взаємно закохується в Дубровського і бажає втекти з ним при будь наданої можливості. Але доля таку можливість надає занадто пізно, коли героїня вже повінчана з старим князем Верейским. Звичайно, Маша, в силу своєї благоразумности і благородства, відмовляється тікати з Дубровським.

Князь Верейский – сусід Троекуровых, має величезне стан. Герой повертається з-за кордону і закохується в витончену красуню Машу, але не отримує ніяких почуттів у відповідь, бо єдине, що він може запропонувати – це гроші, а для такої романтичної Маші важливо щось більше, на відміну від її батька. До того ж, виглядає цей герой досить неприємний, напевно, з-за того, що в житті йому вдалося придбати все доступне, що можна було купити за гроші. Троєкуров про такого зятя може тільки мріяти, тому з радістю і обіймами приймає князя Верейського в сімейство, абсолютно не турбуючись про бажання дочки. Маша все ж висловлює якийсь протест, але батько не здатен почути її, тому видає дочку за нелюба з особистої вигоди.

Антон Спіцин – напевно, самий неприємний герой в цьому творі. Спіцин дає свідчення на суді проти Андрія Дубровського, які є абсолютною брехнею, при цьому його абсолютно не мучить совість. Але після суду героя роздирає неймовірний страх помсти, доходить аж до того, що герой не вирішується засипати один в кімнаті, тому Спіцина укладають разом з Дефоржем, який уславився як людина мужня. Але справа обертається так, що Антон Спіцин виявляється обдертим до нитки, адже Дефорж – це син Андрія Дубровського, проник у будинок Троекуровых. В силу своєї боягузтва і аморальності, не дивно, що саме Антон Спіцин видає Троекурову Дубровського молодшого.