Друга світова війна: точна дата початку і коли закінчилася – етапи, основні події і вирішальні битви

Ні географічно, ні хронологічно історія Другої світової війни не порівнянна з Великою Вітчизняною війною. В геополітичному масштабі події Великої Вітчизняної розгорталися на Східному фронті, хоча ці події, безперечно, найбільше вплинули на підсумок цього глобального військово-політичного кризи. Етапи Другої світової також збігаються з загальними етапами Великої Вітчизняної війни.

Розстановка сил

Як проходила Друга світова війна, коротко про її головних учасників. У конфлікті взяли участь 62 держави (з існуючих тоді 73) і практично 80% населення Земної кулі.

Всі учасники мали те чи інше відношення до двох чітко оформившимся коаліціям:

  • антигітлерівської,
  • коаліції «Осі».

Створення «Осі» почалося набагато раніше утворення антигітлерівської коаліції. У 1936 році був підписаний антикомінтернівський пакт ” між Японією і Берліном. Це і стало початком оформлення союзу.

Важливо! Ряд країн під самий кінець протистояння змінили свою коаліційну спрямованість. Наприклад, Фінляндія, Італія та Румунія. Ряд країн-маріонеток, утворених фашистським режимом, наприклад, Вишистская Франція, Грецьке королівство, взагалі зникли з геополітичної карти світу.