Для чого нам потрібен телескоп: які бувають прилади, як працюють і у скільки разів збільшують

У 17 столітті винайшли такий прилад, як телескоп. Для чого потрібен він? Завдяки йому стало можливим спостереження за рухом планет, формуванням галактик і вивченням таємничого космосу. Вид через телескоп відкривається неймовірний краєвид, і доступен він кожному, цікавиться астрономією, людині.

Принцип роботи приладу

Що таке телескоп? Це інструмент, за допомогою якого можна спостерігати за віддаленим предметом, завдяки певним лінзам і електромагнітному випромінюванню самого предмета. У скільки разів збільшує подібна техніка?

Все залежить від моделі: найбільш прості дитячі телескопи в 10 разів, а найпотужніший Хаббл – більш ніж в 1000 разів.

Працює телескоп за рахунок заломлення світла і набору правильно підібраних лінз. Вся справа в можливості оптики збирати світло, причому чим більше її лінза, тим більше світла вона збирає і, відповідно, краще передає зображення.

Звідси випливає висновок, що саме світло, а точніше його кількість, грає роль в якості кінцевого зображення і його деталізації. За збір світла відповідає діафрагма – пластина з отвором, через яке проходять світлові промені, тому при покупці оптики слід велику увагу приділити саме цієї деталі.