Десятий подвиг Геракла – Корови Геріона – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Геріон.

Сюжет. Повернувшись з поясом Іпполіти, Геракл відразу ж отримав нове завдання Еврісфея. Син Зевса повинен був викрасти корів із стада Геріона, який жив на острові Эрифейя. Цей острів знаходився далеко на заході. Геріон був дуже небезпечним супротивником: у нього було три тулуба.

Довго тривало подорож Геракла. Йому довелося перетнути Африку і Лівію. Досягнувши західних окраїн землі, він встановив два кам’яних пам’ятника на честь своєї подорожі (Геркулесові стовпи). Діставшись до океану, син Зевса став думати, як йому плисти до острова Эрифейя. Наступав вечір, і в небі здалася блискуча колісниця Геліоса. Вихідні від неї сліпучі промені опалили Геракла, і він у гніві натягнув лук. Сміливість героя сподобалася богові Сонця. Він запропонував йому дістатися до Еріфеї на золотому човні.

Як тільки герой зійшов з човна, на нього відразу ж накинувся перший сторож корів Геріона – пес Орфо з двома головами. Син Зевса завдав лише один удар своєю палицею. Тут же наспів другий сторож – пастух отари Еврітіон. Геракл так само легко розправився з ним і погнав корів до берега.

До вух Геріона донеслося мукання. Він прийшов на місце, де паслися корови, і побачив двох мертвих сторожів. Наздогнавши Геракла, велетень вступив з ним у бій. Тритілий велетень представляв собою грізне видовище. Він був озброєний трьома гігантськими списами і захищався трьома щитами. Але син Зевса здалеку випустив у Геріона три отруєні стріли. Потім він завдав важкий удар палицею і вбив велетня на місці. Герой переправив корів на берег і подякував Геліоса за допомогу.

Тепер Гераклові належало зробити важкий перехід назад. Потрібно було ретельно стежити за коровами і охороняти їх. В Італії одна корова зуміла втекти. Вона втекла на Сицилію, де стала здобиччю царя Ерікса. Геракл залишив Гефеста спостерігати за коровами і теж приплив на Сицилію. Цар запропонував йому чесний поєдинок за корову. Герой легко поборов Ерікса і вбив його.

Син Зевса спокійно продовжував свій шлях, але на березі Іонічного моря корови сказилися і розбіглися по сторонам. Геракл витратив дуже багато часу і сил, поки зумів переловити всіх корів. Нарешті, зібравши стадо, він благополучно доставив його в Мікени.

Відгук про твір. При викраденні корів єдиним серйозним противником Геракла став велетень Геріон. Труднощі подвигу полягала в тому, що синові Зевса довелося зробити дуже тривалу подорож. На зворотному шляху його головним завданням було зберегти стадо в цілісності.