Де закінчується «мрія» і починається «мета»?

Мрія тлумачиться як ілюзія, ідеальний образ, створений людською уявою. Також це внутрішній порив до цього ідеального образу. Мета – це те, до чого людина прагне, розуміючи, що її потрібно здійснити. Ці поняття різні, але грань між ними тонка. Де ж закінчується «мрія» і починається «мета»?

Я вважаю, що «мрія» переростає в «мета», коли людина починає діяти, ставить чіткі завдання для її здійснення. Мрії з абстрактних розмитих ілюзій перетворюються в конкретні образи їх-то ми і називаємо метою. Можна постійно жити ілюзіями і нічого не робити для їх здійснення, тоді мрії так і залишаться мріями.

Простежити, де закінчується «мрія» і починається «мета» можна, звернувшись до творів вітчизняних та зарубіжних класиків. Яскравий приклад такого «перетворення» спостерігаємо в оповіданні А. П. Чехова «Агрус». Микола Іванович, брат поміщика Альохіна, мріяв про своїй заміській садибі. Все почалося з того, що маєток батька героя забрали за борги. Після цього у Миколи Івановича з’явилася мрія про садибі.

Поступово в голові героя виникав образ ідеального будинку, біля якого неодмінно зростав аґрус. Микола Іванович перечитав безліч оголошень в газетах про продаж будинків. Кожен раз він уявляв, як колись здійснити мрію. Солодкими мріями чоловік не обмежився. Він почав діяти. Микола Іванович невпинно працював на посаді дрібного чиновника. Коли зрозумів, що так збирати доведеться довго, одружився на багатій вдові. Всі гроші чоловік відкладав для того, щоб дійти до своєї мети.

Приклад Миколи Івановича з розповіді «Агрус» показує, що мрія стає метою, коли людина усвідомлює, що хоче її реалізувати і починає діяти. Його уява малює не розмиті картинки, що здаються нездійсненними, а конкретні, цілком реальні образи.

Головний герой роману Дж. Лондона «Мартін Іден» моряк, але мріяв стати письменником. Спочатку цей порив був сміливим. Незабаром молодий чоловік зрозумів, що прагнення перетворюється в сильне бажання. Тоді він поставив перед собою мету – оволодіти письменницьким мистецтвом. Мартін Іден почав працювати, не залишаючи часу навіть на сон. Думаю, це й ознаменувало перехід від «мрії» до «мети». Молодий чоловік досяг поставленої мети, так як точно знав, що для цього робити і, головне – не сидів, склавши руки і задовольняючись ілюзіями.

Як і попередній, цей приклад є доказом того, що «мрія» закінчується там, де починаються дії. Як тільки людина починає вірити в можливість реалізації своїх мрій, «мрію» можна називати «метою».

Можна зробити висновок, що «мрія» стає «метою», коли людина починає вибудовувати стратегію її досягнення і переходить виконання поставлених завдань, щоб досягти бажаного.