Чому важливо вміти прощати?

Пробачити людини – найскладніше в житті. Легше намагатися помститися, ніж зрозуміти людину і пробачити його. Такою здатністю не наділений кожна людина. Всі люди у світі трохи егоїстичні: їм легше засудити, ніж прийняти і зрозуміти причину того чи іншого вчинку. Якщо нас ображають, ми спочатку виношуємо плани помсти, щоб кривдник на своїй шкурі відчув наші емоції. Помста – це шлях в нікуди. Вміння прощати цінувалося в усі час і в усіх культурах. Пробачити – значить показати свою великодушність і свою силу. Мені здається, що тільки слабкі духом люди можуть опускатися до помсти.

У творах зазвичай поняття «помста» і «великодушність» втілюються в одному і тому ж людині. Герой спочатку натхненний жадобою відплати, але потім розуміє, що помстою проблеми не вирішаться, а лише посиляться. В першу чергу, похитнуться моральні якості самого кривдника.

Яскравим прикладом відмови від помсти і прощення є образ Андрія Болконського з роману Л. Н. Толстого «Війна і мир». Проступок улюбленої Наталі породив в ньому бажання вбити Анатоля Курагина. В Андрія борються тисячі почуттів, але перемагає патріотизм. Він відправляється на службу, де стає прекрасним наставником для молодих солдатів. Андрій ніколи не ховався за спини товаришів по службі і виходив на першу лінію вогню. Під час Бородінської битви Болконського сильно ранять. Він, лежачи практично на смертному одрі, згадує, як гаряче любить свою Наташу Ростову. Думки про помсту пішли, він пробачив дівчину і Курагина. Андрій згадує мудрі слова княжни Марії про те, що Бог проповідував не тільки любов до ближніх, але і любов до ворогів. У цей момент Болконський прозріває і розуміє, у чому сенс великодушності.

Інший приклад, коли герой відмовився від своїх намірів помститися, – це Дубровський. Спочатку його метою було віддати належне за несправедливо скривджених людей. Володимир нікого не вбиває, а лише грабує. Одержимий помстою, він проникає в будинок Дефоржа. Але виникло романтичне почуття до Марії Kirillovne порушує плани помсти. Він відмовляється від своєї затії, так як благородство і великодушність перемагає навіть самі злі людські наміри.

Вміння прощати – найважливіше вміння в житті людини. По-перше, це складно відмовитися від помсти, якщо людина ображена і його переповнює злість. По-друге, пробачити і забути образу – завдання, виконати яку вдається не кожному. Чому важливо вміти прощати? Прощення робить людину шляхетніше, вчить жертвувати своїми інтересами заради інших людей. Здавна цінувалися в суспільстві люди, які вміють прощати, адже у них велике і любляче серце. Вони розуміють, що ніхто не ідеальний і може помилятися.