Чому творчість вимагає сміливості?

Творчі люди здатні на багато що, адже ті літературні праці, які ми маємо зараз, дійшли до нас завдяки їх сміливості. Це стосується не тільки книжкових видань, але і скульптур, фресок, картин, музичних творів. Всі талановиті люди через свої твори показували свій погляд на світ, зухвалий і багатозначний.

У 1900-х роках багато поети і письменники ризикували власним життям, але продовжували писати в витрата з цензурою. Багато віршів були опубліковані вже після смерті поетів або коли змінилася влада і пом’якшилися погляди на літературу.

Щоб дізнатися ставлення критиків до своєї творчості, поети і письменники друкувалися під псевдонімами. Це дозволило зрозуміти, чи прийнятний їх стиль письма і допущений до тиражу.

Про цих політичних конфліктах і сміливості у творчості написала Ст. Швейцер у біографічній книзі «Марина Цвєтаєва». Поетеса відома не тільки своєю важкою долею, смертю дочки і еміграцією чоловіка, але і власною боротьбою. Марина також емігрувала, а продовжувала писати. Даний приклад підтверджує те, що сміливість невід’ємна риса характеру творчої людини.

Всіма улюблений писати А. П. Чехів на піку своєї популярності, випускаючи розповіді, був підданий критиці. Кожна його нова робота ґрунтовно перевірялася. Головний сміливий вчинок у житті письменника – це його таємна поїздка на о. Сахалін, де, незважаючи на найсуворішу заборону на спілкування з ув’язненими, Чехову це все ж таки вдалося зробити. За його словами, він провів повну перепис населення острова, був вражений їх розповідями. Пізніше, Чехов зізнавався, що вражений цим місцем, він пише нові оповідання.

Тільки в 2005 році були опубліковані всі матеріали, зібрані Чеховим, яких було близько десяти тисяч. Це підтверджує те, що тільки смілива людина міг відправитися в подорож на острів і радувати весь світ своєю творчістю.

Таким чином, сміливість допомагала творчим особистостям долати ті труднощі, які здавалися б нездійсненними простій людині. Вони ризикували своєю репутацією, життям, долею сім’ї, свободою, але розуміли, що це їх обов’язок і визнання – бути почутими. Сміливість надавала їм нові сили, заряджала небувалою енергією. Це відбивалося у творах, боротьба і сила читається в кожному рядку. Творчі люди своєю сміливістю закликали читачів до гідних вчинків, до переоцінки сенсу життя і пріоритетів.