Чому різні покоління не розуміють один одного?

Представники різних поколінь дуже часто не розуміють один одного. Так було і, напевно, буде завжди. Думаю, над питанням, чому так відбувається, замислювався кожен. І це не дивно, адже відповідь на нього може допомогти згладити конфлікти, прибрати незримий бар’єр між батьками і дітьми. Слід враховувати, що «батьками і дітьми» зараз називають не тільки кровних родичів, але представників різних поколінь, не пов’язаних родинними узами.

Я вважаю, що нерозуміння між старшим і молодшим поколіннями можна пояснити кількома причинами. Найчастіше воно виникає через різницю в поглядах на вічні цінності, устрій суспільного життя. Справа в тому, що наших бабусь і дідусів виховували зовсім не так, як нас. Вони жили в часи голоду, війн, перебудов. Умови життя навчили їх бути скромними в бажаннях, щирими у відносинах з іншими людьми. Наше покоління розгубив ці цінності у світі, перенасиченому матеріальними благами і страждає від нестачі моральності.

Друга важлива причина – спроба старших людей уберегти дітей, молодь від своїх помилок. Далеко не кожен представник молодого покоління погоджується жити в путах рад, заборон і повчань. Також часто можна спостерігати, як батьки намагаються втілити свої нездійснені мрії в дітях. При цьому деякі мами і тата зовсім забувають, що їх чадо – інша людина зі своїми здібностями, талантами, захопленнями.

Відповість на питання, чому різні покоління не розуміють один одного, допоможе аналіз сюжетів і образів творів. Багато письменники порушували проблему батьків і дітей, розкриваючи не тільки її зовнішню оболонку, але і психологічну.

В сім’ї Болконских з роману Л. Н. Толстого «Війна і мир» не завжди панує взаєморозуміння і тиша. Між Миколою Болконским і його дітьми виникає стіна, побудована на розбіжностях. Глава родини – чоловік військовий, тому любить строгий порядок, чого вимагає від усіх домашніх. Він звик командувати, вважає, що його діти повинні беззастережно підкорятися йому. Цікаво, що собі Микола Болконський прощає маленькі слабкості, наприклад, прихильність до француженці Бурьен.

Герой абсолютно не замислюється про долю князя Андрія і княжни Марії. Наречених сина він не приймає. Ліза, перша дружина Андрія, помирає під час пологів. Черствість старого була однією з причин смерті. З відносинами сина і Наташі Микола Ростов також змиритися не може, так як вважає сімейство Ростових біднішими і нижче, ніж їх. Микола і Марія намагаються протистояти батькові, але виходить у них далеко не завжди. На деякі поступки старий іде тільки перед смертю, але міняти що-небудь вже пізно.

Цей приклад показує, як егоїзм і невміння прислухатися до дітей псує стосунки між батьками і дітьми.

Таким чином, різні покоління не розуміють один одного, так як твердо впевнені в правильності, обов’язковості своїх поглядів, звичок. Я вважаю, що це неправильно, потрібно вчитися прислухатися до думки інших, навіть якщо це діти.