Чому Островський назвав пєсу «Гроза»

У творчому арсеналі А. Н. Островського можна знайти багато п’єс, які популярні досі. За їх мотивами і сценаріями ставлять вистави в театрах, їх показують по телевізору. Найпопулярнішою його роботою стала п’єса «Гроза». Вона була написана напередодні скасування кріпосного права, тому, і зачіпала найкритичніші момент суспільного життя того часу.

На початку прочитання п’єси назва асоціюється у читача зі звичайним явищем природи, коли в описі ми бачимо, як хороша погода раптово змінюється на погану. Але, А. Н. Островський вклав у назву своєї роботи глибокий сенс. Гроза порівнювалася з божим гнівом за гріхи людські.

Більшість жителів Калинова були релігійними і побожними, тому вважали, що гроза, це покарання за земні гріхи. З боку Тихона, гроза отожествляется з постійним пригніченням Кабанихи, яка і продихнути йому не давала. Їдучи на два тижні садиби, він говорив про те, що в цей час ніякої грози над ним не буде.

Лише Кулигин вважає грозу звичайним природним явищем. Він знає, що побороти її можна простою палицею – громовідводом. Він глузує з жителями Калинова і доводить усім, що гроза абсолютно безпечна.

З образом грози можна порівняти ті суспільні відносини, які склалися в місті в той час. Постійні сутички «темного царства» і їх підлеглих подібні цьому природному явищу. Все гарне, сонячне, затьмарюється темними, жорстокими і примхливими самодурами. Між ними відбувається конфлікт, який і приводить до трагічної розв’язки. Самогубство Катерини подібно раскату блискавки, який пронісся над містом. Він знаменує початок нового століття, бунт підлеглих і поступове повалення черствих і жорстоких самодурів. Саме гроза є способом змін, які нависли над Росією в той час.