Чому люди зраджують мрію?

Мрії гріють душу кожної людини, але не всім їм судилося здійснитися. Причини цього різні. Часто ми самі відмовляємося від своїх прагнень, тобто зраджуємо мрію, змінюємо самі собі. Чому так трапляється? Відповісти на це питання допоможуть не тільки спостереження за долями оточуючих, але і аналіз літературних сюжетів і героїв.

Мрія – ідеальний образ, створений конкретним людиною. У якийсь момент доводиться вирішувати, рухатися до здійснення своїх мрій чи залишити їх ілюзіями. На це рішення часто впливають умови, в яких живе людина. Скільки людей змушені присвячувати себе ненависній роботі, тому що не мали можливості отримати відповідну освіту або ж усвідомили, що, займаючись улюбленою справою, не зможуть забезпечити сім’ю. Про роботу по душі вони тільки мріють, хтось робить спроби все змінити, а хтось зраджує свої прагнення. Засудження, негативна критика з боку суспільства також можуть стати причиною відмови від мрій.

Згадаймо роман М. Булгакова «Майстер і Маргарита». Його головний герой, Майстер, виграв сто тисяч і, нарешті, у нього з’явилася можливість з головою зануритися у справу, що приносить йому задоволення. Майстер взявся за написання роману. Він мріяв опублікувати свою працю, щоб показати читачам проблеми не тільки стародавнього, але і сучасного світу. Частина роману побачила світ у міському журналі. Незабаром трьома критиками на неї була написана розгромна стаття. Майстер вирішив спалити своє творіння. Так, чоловік відмовився від своєї мрії, перекреслив все, чого досяг. Рукопис врятувала Маргарита, але повернути коханій його мрії жінка не змогла.

Тим не менш, я вважаю, що добровільна відмова від мрії і вимушений – різні речі.

Герой роману Л. Н. Толстого «Війна і світ» Андрій Болконський якийсь час мріяв про подвиги слави. Все перевернулося після того, як князь зіткнувся лицем до лиця зі смертю. Дивлячись у аустерлицкое небо, Болконський зрозумів, що якщо буде ганятися за славою, витратити життя даремно. Герой відпустив свою мрію, але стверджувати, що він її зрадив не можна. Чоловік жодного разу не пошкодував про це рішення. Можна припустити, що якби Болконський продовжив свій шлях до слави, він рано чи пізно пошкодував би, що послідував за порожніми марнославними мареннями.

Цей приклад показує, що треба розрізняти ситуації, коли мрію дійсно зраджують і коли від неї відмовляються добровільно. Якщо людина розуміє, що помилився, важливо вчасно зійти з цього шляху.

Таким чином, люди зраджують мрії не за власним бажанням, а під впливом обставин, думки оточуючих людей. Коли людина відмовляється від своїх прагнень вимушено, він відчуває себе нещасний, здається, від душі відколюється частинка. Тому перед тим, як зробити такий крок, важливо добре подумати, чи варто жертвувати тим, що тобі дорого, якщо на те немає серйозних причин.