Чим небезпечне байдужість?

Байдужість – одна з емоцій людини або навіть риса характеру флегматиків. Це такий стан, коли людина не тішиться чужим перемогам, не співчуває чужому горю. З вигляду такі люди спокійні, байдужі, похмурі. Також такої людини можна назвати егоїстичним. Як можна не допомогти нужденним? Обійти стороною прохача? Адже людина просить допомоги за крайньої потреби, коли немає можливості впоратися саму. Нелюдяно проявляти байдужість в таких ситуаціях. Потрібно завжди пам’ятати, що сьогодні допоміг ти, а завтра допоможуть тобі. Тільки бездушним людям ніхто не допомагає, їх обходять стороною, щоб взагалі виключити їх присутність у своєму житті.

Літературні діячі показували байдужість у своїх творах вкрай жорстоко. Після прочитання книг з такою задумкою, хочеться переосмислити свою поведінку і подумати про те, чи схожий я на байдужих персонажів?

У романі-епопеї «Війна і мир» порушено безліч аспектів характеру людини. Одним з таких є і байдужість. Підходящим прикладом для «небезпечного» байдужості, є поведінка самого Наполеона. Він бачив, що бій йде не на його користь і кинувся тікати, залишивши свою віддану армію в самих важких умовах. Таким чином, його байдужість призвела до загибелі багатьох людей, яких він не повів за собою.

Егоїстична Раневська – героїня п’єси А. П. Чехова «Вишневий сад» залишила своїх дочок виживати одних. Вона не подумала про них, про їх існування і майбутнє. Тільки самолюбство було основною рисою характеру цієї жінки. Раневська завжди зневажливо ставилася до слуг і внаслідок цього, залишила Фірса під замком.

Отже, байдужість до людської долі ніколи не буде винагороджено. Байдужість в обох прикладах призвело до найстрашнішої кінцівці загибелі і краху. Небезпека байдужості полягає в тому, що воно здатне вплинути на чужу долю. Хто знає, як би склалася доля цих героїв. І такі історії можуть бути цілком реальними траплятися і в наші дні.

Побачивши потребуючу людину, сучасне покоління скривит особа, відвернеться, а, може, і зовсім фыркнет. А завтра такої людини вже може не стати. Може він просив гроші на їжу або на дорогу операцію. Людям потрібно стати гуманніше і добрішим, ставитися з розумінням до того, що відбувається. Це допоможе не зачерствіти душею, а, може, врятувати чиєсь життя.

Спробувати стати добрішими і робити добрі справи ніколи не пізно!