Чи згодні ви з твердженням: «Довіра — ознака мужності, а вірність — свідчення сили»?

Сьогодні спостерігається тенденція не покладатися ні на кого, крім себе. Ще можна довіритися людині, яку знаєш довгі роки або пройшов з ним через вогонь, воду і мідні труби. Повірити в іншої людини може той, хто не здатний на зраду і підлість. А бути впевненим у собі настільки сильно не можна, адже хто знає, як буде далі. Як мені здається, довіра – це виправдані ризик, якесь мужність. Ніхто не виключав фальші, лицемірства, награності в спілкуванні з іншими особистостями.

У російській літературі є приклади того, як герої довірилися абсолютно незнайомим людям і цим врятували близьких людей. А. С. Пушкін в «Капітанської дочці» описав випадок з Машею Миронової і незнайомкою, якій вона розповіла ситуацію з Петром Гриневым, тільки тому що жінка одним своїм виглядом вселяла довіру та надійність. Ця жінка, в свою чергу, виявилася царицею. Вона повірила молодій дівчині і звільнила Петра з-під варти.

Тільки психологічно сильна людина може бути вірним. У повісті «Сашка» Ст. Кондратьєва молодий боєць відмовився вбивати німецького солдата тільки тому, що він теж людина. Залишившись вірним своїм принципам, Сашко залишився порядною людиною, показав цим вчинком свою духовну силу. Адже цей німець міг вбити його або його близьких людей.

Довіру і вірність засновані на інтуїції, адже особистість не може довіряти кожному, тому що за це можна поплатитися своїм життям і здоров’ям. Дітей з самого маленького віку вчать не довіряти чужим людям. І з кожним роком людині все складніше покладатися на інших. З кожним разом це означає застосовувати силу до своїх переконань і ризикувати. Такий ризик у більшості випадків виправданий. А довіра до кожного – це вияв інфантильності, дитячої наївності.

Я згоден з твердженням, що «довіра – це ознака мужності, а вірність – свідчення сили», бо покладатися на інших не прийнято в нашому способі життя. Російська культура вороже ставиться до безпричинному довірі. «Довіряй, але перевіряй», «Довірив козлу капусту» – ці прислів’я відображають образ думки російської людини. Іноді довіритися комусь- це переступити через себе, піти на невиправданий ризик. Але не варто вороже ставитися до інших людей. Важливо розуміти, що не всі бажають зла людині і хочуть отримати якусь вигоду від стосунків з ним.