Чи згодні Ви з народною мудрістю: «Вірний друг краще сотні слуг»?

Народні мудрості рідко помиляються, особливо якщо вони зачіпають взаємини між людьми. Досвід попередніх поколінь завжди допомагав нащадкам у вирішенні складних ситуацій.

Я абсолютно згодна з висловом: «Вірний друг краще сотні слуг». Хто такі слуги? Це підневільні люди, які виконують всі забаганки людини, поки їм платять. У випадку, коли перестають оплачувати їх працю, вони одразу змінюють бік або починають пакостити. Сотня корисливих людей ніколи не замінять одного, але вірного друга, який не зрадить і не обдурить, не плести інтриг і пліткувати за спиною.

У творах літератури 18-19 століть ми часто зустрічаємо образи слуг. У ті часи у кожної поважної дворянській родині були підневільні люди, які допомагали родині по господарству. Прикладом такої людини є Савельіч з повісті А. С. Пушкіна «Капітанська дочка». Цей герой був шляхетною людиною в роках, він все життя пропрацював на Гриневых. Савельіч, в якійсь мірі, виховав самого Гриньова, вклав у нього кращі моральні якості. Мені здається, що цього доброго старого складною назвати слугою. Але назвати його другом теж не вийде, тому що Петро Гриньов не цінував його, ставився до нього як до нижчого стану.

Старий дуже часто виручав молодої людини, а той навіть не сказав йому простого і в той же час дуже потрібного «спасибі». Савельича навіть зробили винним в тому, чого він не скоював. Ця людина навіть не може виправдатися, тому що його ніхто не послухає. Савельіч не може бути другом сім’ї Гриневых, тому що між ними величезна прірва у вигляді різних станів. Ще йому не довіряють повною мірою, можуть оббрехати.

Перш за все, між справжніми друзями повинна бути довіра. З іншого боку, Савельіч не був продажним людиною, а був відданим Андрію Гриневу. Дружба – це зовсім не служіння іншій людині і виконання його примх. Бути вірним другом означає безмежно довіряти, вислуховувати і чудово розуміти один одного. Слуги, як видно з це твори, які ніколи не могли стати на один щабель з близькими по духу людьми.

Слуги потрібні, щоб допомагати іншим людям виконувати фізичну роботу. А розділяти інтереси, втішати не входить в коло їх обов’язків. Людина, у якого є сотня слуг, буде почувати себе духовно самотнім, тому що у нього немає хоча б одного вірного друга. Ось саме тому я поділяю думку народу: «Вірний друг краще сотні слуг».