Чи згодні Ви, що доброта і чуйність – це запорука сімейного щастя?

У житті людини найголовніше, на мою думку, створити сім’ю, повну любові і поваги. Адже сім’я – це стабільна основа будь-якого суспільства, тільки в цій комірці особистість показує свої найкращі якості. Але створити ідеальну сім’ю виходить, на жаль, не у всіх. Дуже багато сімейних пар розлучаються, стають чужими людьми після прожитих спільно років.

Чому так відбувається? Чого не вистачало їм? Може, довіри і розуміння, а, може, доброти і чуйності? Мені здається, що відповіді на ці питання можна знайти в творах російської класичної літератури.

Роман Л. Н. Толстого «Війна і мир». Дві сім’ї: Ростових і Болконских, які абсолютно відрізняються один від одного укладом, традиціями і вихованням. У сім’ї Ростових панує доброта і чуйність, діти Наташа і Петя зросли благородними людьми. Я згодна з тим, що доброта і чуйність – запорука сімейного щастя. Сім’я Ростових – прекрасний приклад цього. Але навіть і вона не ідеальна.

Старша дочка Віра зросла злісної дівчиною, яка навіть не підтримує стосунків з матір’ю і батьком. Мені здається, що це Лев Миколайович хотів показати, що у кожній сім’ї є чоловік, який відрізняється від інших. Складно сказати, що стало причиною для цього. Я думаю, що Віра виросла такою, тому що вона була найстаршою в сім’ї Ростових: на неї з дитинства покладалася велика відповідальність за молодших братів і сестер.

Ще можуть позначатися методи виховання, адже від старших дітей чекають якихось неймовірних успіхів. Але навіть дочка з таким непростим характером не применшує достоїнств сім’ї Ростових, особливості її старшого покоління, тому що саме ці люди створили її. Коли гине Петя, графиня, як будь-яка мати, дуже гостро переживає головну втрату в її житті, а Наташа, улюблена дочка, розуміє її без слів і розділяє її почуття. Чуйність і співчуття близьких людей допомагає пережити матері це величезне горе.

Для Л. Н. Толстого головним в будь-якій сім’ї були доброта і чуйність. Такі моральні якості дозволяють кожному її члену відчувати себе захищеним та потрібним, а це досить важливо. Але сім’ї бувають різні, і в деяких ситуаціях може не вистачати довіри, любові, поваги, хоча є доброта і чуйність. Для мене прикладом ідеальної сім’ї є сім’я Ростових, і я хотіла б на них рівнятися в майбутньому.