Чи згодні Ви, що дітям властивий «дух протесту» більше, ніж їх батькам?

Конфлікт поколінь відбувається з незапам’ятних часів. Батьки – уважні та розважливі люди, вони все аналізують і критично до всього ставляться. Вони прожили чимало років, тому цінують кожну мить свого життя. Для батьків не існує слова «безтурботність». Вони дивляться в майбутнє, тому не стануть ризикувати останнім, що у них є.

Ще у батьків є діти, за яких вони несуть моральну відповідальність до кінця свого життя. Дітям не вистачає мудрості та досвіду, тому у них є цей «дух протесту». Бажання виділитися і переконати весь світ у своїй самостійності тільки підігріває це почуття заперечення і протесту.

В літературі практично в кожному творі показані відносини між різними поколіннями. І в багатьох з них батьки показані як люди, які негативно ставляться до змін і не готові йти на ризик. Молодь же живе сьогоднішнім днем і насолоджується ним. Діти бачать помилки своїх батьків, тому влаштовують протести.

Яскравим прикладом протестуючого героя є нігіліст Базарів, звиклий дуже критично ставитися не лише до батька і матері, але і до власного життя. Він обрав професію лікаря, але ненавидить свій вибір. Чому він так чинить? Він, як і всі молоді люди, розчаровується у своїх батьках. Йому здається, що батько – слабка людина, яка нічого не розуміє в житті. Євген постійно критикує батька, намагається виставити його думку неправильним. Протестує Базарів щосили. Приносить цей протест плоди? Так. Євген розчаровується навіть у власному нігілізм і починає дорослішати. Дорослішання передбачає розуміння батьків і того, що вони не бажають зла своїм дітям.

Батько і син Кирсановы – інший приклад протесту. Микола Петрович розуміє, що день, коли його син перейде на новий рівень розвитку, близький. Батько всіляко готується пережити цей непростий період. Але Аркадій не має власної думки, тому дух протесту в ньому нерозвинений, тому що він слабка людина, що звикла йти на поводу у інших людей. Кірсанов-молодший ніколи не вирішиться сам на авантюру, не зможе кардинально змінити своє життя. Цьому «дитині» дух протесту, на жаль чи на щастя, не властивий.

Протест – це той нелегкий період в житті, який потрібно пройти всім дітям, щоб знайти себе. Батькам потрібно зберігати спокій і сподіватися на краще. Не можна кидатися з крайності в крайність дорослим людям. Я згодна з тим, що діти більш схильні до протесту, ніж їх батьки. Життя дитини досить проста, адже він не розуміє в силу віку багатьох глобальних проблем. З протестом приходить безцінний досвід, який допоможе дітям правильно виховати своїх дітей і зберегти зв’язок між кількома поколіннями.