Чи можна досягти мети, якщо перепони здаються непереборними?

Справа в тому, що перешкоди, насправді, тільки здаються непереборними. Це часто відбувається з невпевненим у собі людиною. Він не тільки не вірить в себе, але і не відчуває підтримки від рідних і близьких. Хоча, багато чого залежить від підтримки, саме вона відкриває друге дихання і новий, свіжий погляд на скрутну ситуацію.

Взаємозв’язок перешкод і внутрішніх якостей людини розглядається в багатьох творах літератури. Сюжети наділені достовірністю, що допомагає читачеві повірити в свої сили.

Одним з прикладів слабкості людини до подолання перешкод є образ Фамусова з п’єси «Горе від розуму». Засланні – господар казенного дому, але він не цікавиться його пристроєм і справами; пускає все на самоплив. Він не виконував свої обов’язки, прикривав хабарників. Такі люди як він розкладають сучасний суспільний лад, адже типаж Фасусова існує і зараз. Його мета була – добробут і процвітання, але, на жаль, задум зазнала краху. Можливо, йому не вистачило віри в себе та в свою справу.

Цей приклад показує, що коли перепони здаються непереборними, то і немає позитивного результату. На щастя, є і позитивний приклад досягнення мети через всі труднощі: У. С. Моем у своїй романі, написаному на схилі років, розповідає про юнака Ларрі, який вважав своєю життєвою метою – пізнання самого себе. Він проводив своє життя у творчості, мистецтві, подорожах. Відкривав для себе нові країни і народи, дізнавався їх побут і культуру. Він відрізнявся від своїх однолітків, які не цінували життя й проводили її безцільно, в гульні та постійному веселощі. Ларрі все ж знайшов самого себе, дізнався про своє призначення і залишився в гармонії з душею і всесвіту.

Цей приклад наочно показує, що може бути безліч перешкод і незручних обставин, але мета все-таки досяжна.

Підводячи підсумок, хочеться відзначити, що багато хто в сучасному світі боятися труднощів і вже звикли, що їх вирішують проблеми близькі люди. Це зовсім не правильно. Коли ти – самостійний, ти – особистість, тоді і не буває нездоланних перешкод. Все здається простим, коли ти розраховуєш на себе і свої сили, знаючи, що ти все зможеш.

Непереборність – це лише смислові обмеження, блокатори, але якщо оцінити свої можливості з іншого боку, то від сумніву в собі не залишиться і сліду. Людина – вища сходинка розвитку всього живого. В ньому має бути закладено прагнення подолати труднощі і насолоджуватися насолодою перемоги.