Чи Легко бути учнем?

Чи Легко бути учнем, особливо в 21 столітті? Я думаю, легко тому, для кого відвідування школи — просто свого роду відбування повинності. Дуже важко тому, хто прагне отримати знання.

Навчання — це робота, і нелегка. Щодня рано вранці треба вставати, до 8.30 ранку — йти в школу, на уроках відповідати на запитання вчителя, виконувати контрольні та самостійні роботи, вникати в новий матеріал, а вдома знову готуватися до наступних уроків.

У 21 столітті людей захльостує потік інформації завдяки новим технологіям, це стосується і школи. Зросла кількість предметів, збільшився обсяг необхідних знань з предметів. Для полегшення отримання знань націлюють учнів на вміння користуватися новими інформаційними технологіями. Я вважаю, що в наш час все робиться для того, щоб учитися було цікаво. Підручники багато ілюстровані, оснащені дисками, робочі зошити теж хороші. Крім цього, є навчальні фільми, багато книг, інтернет. Було б бажання вчитися…

Важливо вміти концентруватися для самостійної роботи над навчальним матеріалом, вміти здобувати потрібні конкретні знання з потоку інформації. Звичайно, такого корисного досвіду не буде, якщо всі проводити час за іграми-«стрілялками».

Не всім подобається вчитися, сидіти над підручниками. Є хлопці, які воліють робити щось руками. І в цьому нічого поганого немає, якщо людина працьовитий. Одна дівчинка в моєму класі вчиться в основному на трійки, але не тому, що вона ледащо. Вона старається, але їй важко дається навчання. Зате вона чудово шиє і готує. Після дев’ятого класу вона збирається отримувати професію швачки. Також є хлопчик, який весь вільний час проводить в столярній майстерні. Що з того, що він трієчник? Він вже визначився з професією, у нього буде улюблена справа.

А ті, хто обрав улюбленою справою космонавтику, будівництво, медицину чи іноземні мови, повинні старанно здобувати знання. Тоді здійсниться заповітна мрія вступити в омріяний університет. Щоб мрія не залишилася тільки мрією, а втілилася в життя, треба щоденно працювати для неї.

Пора шкільного учнівства багато що визначає в житті. Той, хто в цю пору привчився не лінуватися і справлятися з труднощами, підготував себе до подальшого подолання труднощів у навчанні і в роботі. Така людина отримує загартування і вміє багато чого домагатися. Є ледачі щасливчики, яким навчання дається дуже легко завдяки прекрасній пам’ять і гарної здатності сприймати. Вони нічого не вчать, їм заздрять. Але коли з’являються перші труднощі, які вимагають від них якихось зусиль, вони губляться. Помічено, що такі здібні й ледачі учні зазвичай не вимагають нічого.

Так що учневі не повинно бути легко для його ж блага.