Чи існують люди, гідні співчуття?

У суспільстві живуть різні люди, одні з них гідні і справедливі, але є і такі, які не заслужили співчуття. З чим пов’язано таке до них відношення? Можливо, вони здійснили ряд вчинків поза моральних принципів і тепер вони не викликають позитивних емоцій стосовно себе. Їх особи – заблудлі душі і, потрапивши вони в саму важку ситуацію, залишаться в ній наодинці з самими собою.

Література наповнена темою співчуття. В ній яскраві та запам’ятовуються образи, які легко переносяться на живих людей, наших сучасників.

Тема співчуття до людей піднімається в п’єсі Максима Горького «На дні». Суспільство складається з людей, розчарованих і в житті і в самих собі. Всі вони зібралися в підвалі, а потрапили вони туди теж не дарма. Герої різнохарактерні: це і мандрівник Лука, ошукував людей, кажучи їм те, що вони хочуть чути; Сатин – ледар, безробітний, але при цьому підтримує інших мешканців; Бубнов – людина-правдоруб, неприємний типаж, наділений злом і цинізмом; Настя – дівчина легкої поведінки, заводящая романи без любові; п’яничка – Альошка і злодій Васька-Попіл.

Можна говорити про те, що ця неблагополучна компанія потрапила в цю нічліжку випадково? Звичайно, немає. Якраз такі люди гідні співчуття. Їм набагато простіше триматися разом, адже у них один кінець і мешканці нічліжки намагаються хоч якось відволіктися від усіх турбот. Тримаючись разом, вони відчувають свою спільність, але адже не в одного з них немає планів, надій, що все може змінитися і життя повернеться на своє попереднє місце.

Це і є недостойні люди, саме такі гальмують наше соціальне просування. Вони зробили своє життя такий, що ні в одному з них немає проблиску, ні єдиної надії і опору проти себе. Всі вони приречені на це темне царство. Перебуваючи всім разом, їм стає легше від того, що комусь гірше, ніж їм, і вони не мають навіть даху над головою.

На закінчення хочеться відзначити те, що люди негідні співчуття існують. І коли ви думаєте над тим, щоб допомогти їм чи ні, подумайте ще раз: що посприяло тому, що вони зараз мають? Вони домоглися цього самі. Негідні люди самі прирекли себе, знаючи це наперед і осмислено до цього йдучи. Черстві, злі, пихаті люди залишаються без чиєїсь підтримки і замикаються в собі. Вони виношують новий план, але, на жаль, він не буде пов’язаний з переоцінкою пріоритетів або діями щодо зміни способу життя.