article 1806

Аналізуючи п’єсу А. Н. Островського «Гроза», мене переповнюють неоднозначні почуття і емоції. З одного боку я розумію, що сюжет драми досить простий. Чиста і мила дівчина Катерина, відчуває любовні емоції до молодої людини і зраджує своєму чоловікові. Вона не може жити з таким гріхом і у всьому все людно визнається. Після чого її життя перетворюється в кошмар, і дівчина закінчує її самогубством. Але, якщо уважно вникати у суть кожної дії, перед моєю уявою виникає безліч інших образів і персонажів, які наділені складними рисами характеру і внутрішніми якостями.

П’єса містить у собі два світи – це світ «темного царства», тобто багаті і лицемірні господа, яким все дозволено і світ жертв цього «темного царства».

У чому кульмінаційна розв’язка драми? Саме в тому, що ці самі жертви вирішуються протистояти володарям того світу і того суспільства.

Звістка про зраду Катерини призводить до втечі дівчини з дому. Чоловік був готовий її пробачити, але не наважився перечити Кабановой. Дівчина впадає в річку і тоне. У неї не було іншого вибору. Її полюбила душа пристрасно і щиро, але таких почуттям немає місця у темному царстві. Дівчині нічого не залишалося більше робити. Таке життя була не выносима для неї.

Над її тілом відбувається кульмінаційна сцена боротьби «темного царства», і її жертв. Тихон вирішується суперечити Кабанихе і звинувачує її у смерті дівчини. Кулигин відзначає той факт, що тепер тіло Катерини не належить земного світу. І душа її тепер вільно від усіх правителів «темного царства». Відбувається справжній бунт жертв того суспільства.

Смерть Катерини не внесла змін у житті головних героїв. Це було самопожертву. У тому жорстокому світі у неї не було підтримки і допомоги. Чиста натура Катерини не змогла змиритися з сірістю побуту, з бесчувствием і черствістю оточуючих людей. Але, все-таки її вчинок розтоплює лід і дає поштовх іншим жертвам «темного царства» наважитися і протистояти гнітючого оточенню.