Аналіз вірші Цвєтаєвої «Молодість»

У житті кожної людини настає той переломний момент, коли приходить час прощання з молодістю, з юними роками. Теж саме сталося і з Мариною Цвєтаєвої.

Після 29 свого дня народження, поетеса зрозуміла, що вона вже зовсім не схожа на ту юну дівчину, якою була раніше. За час молодих років, на її життєвому шляху траплялися багато складності. Смерть матері сколихнула світогляд юної Марини. Потім, дівчина стала мріяти про сімейну, тихій і затишній життя. Однак, вийшовши заміж, також розчарувалася в істинній сутності заміжжя.

Під час таких емоційних поривів і було написано вірш «Молодість». Цвєтаєва називає її чужою, безплідною. Поетеса зауважує той факт, що всі натхнення до написання своїх робіт приходило до неї завдяки спогадам з щасливого дитинства. А юні роки дівчата пройшли даремно. Вони нічого не принесли за собою, не залишили в пам’яті світлі емоції. Навпаки, Цвєтаєва переконана, що роки юності стали тягарем, адже молода дівчина могла б прожити їх весело і безтурботно.

Однак, раннє, нещасливе заміжжя, потім розрив відносин з Сергієм Эфронтом обрушили на юну і тендітну дівчину масу негативних відгуків, пліток і презрений. Марина Цвєтаєва з болем усвідомлює, що з веселої дівчини перетворилася в похмуру жінку, яка вже не здатна на безумні вчинки, яка забула про те, що таке щастя.

Особливістю віршованій роботи «Молодість» є її подвійний сенс. Перша частина повністю оголює почуття поетеси, показує читачеві всю ту біль, яку відчуває Цвєтаєва, все те розчарування, яке було пережито. Однак у другій частині, жінка зауважує той факт, що молоді роки залишаться для неї самими чарівними, адже вони були сповнені надіями на краще, мріями і любов’ю.

Складається враження, що поетеса ніби передчуває швидкі зміни в своїй долі. Адже вже через короткий період часу вона перетворюється в емігрантку і залишає улюблену Росію. Її молодість залишається на батьківщині, а доросла поетеса продовжує своє життя за кордоном, проте, так і не знаходить бажаного щастя.