Аналіз вірші Цвєтаєвої «Мені подобається, що Ви хворі не мною… »

Марина Цвєтаєва відноситься до неординарним, запальним, надзвичайно влюбчивым особам, які брали всі події на своєму життєвому шляху досить близько до серця. Її зовнішній вигляд вражав оточуючих. У цій жінці поєднувалася груба чоловіча хода і тонка, м’яка мова, слова якої плавно з’єднувалися в риму.

Марина Цвєтаєва неодноразово створювала віршовані роботи, присвячені темі кохання. Однак, в більшості випадків, ця любов приносила героям віршів страждання, смуток, розлуку.

У творах поетеси читач досить часто простежує порівняння любові і розчарування, радості, а потім страждання.

Однією з таких видатних робіт є «Мені подобається, що Ви хворі не мною … ». Початкові рядки роботи готують читача до діалогу з поетесою. Фрази «мені подобається» Цвєтаєва спокійно стверджує, проговорює свої думки. Мова йде про те, що її коханий приділяє увагу іншій жінці, проте, це зовсім не засмучує героїню.

Яка особливість даної роботи? Сюжетність! Якщо вчитатися у зміст, то можна образно поділити вірш на кілька частин. Перша частина проповідує історію про припинення, розірвання відносин між коханими. А чи були взагалі ті відносини?

Завдяки використанню займенників («Вами», «Ви»), які написані з великої літери, можна здогадуватися про те, що героїня шанобливо, ввічливо ставиться до колишнього коханого. Тепер, вона дозволяє собі виплеснути справжні почуття, не грати в ті стосунки, які зав’язалися між героями.

У третій частині емоції поетеси значно зростають, вихлюпуються через край. Цим Цвєтаєва ще більше привертає увагу читача.

Остання, четверта частина завершує творчу роботу. Вона підводить підсумок, який надзвичайно суперечить всьому, що було написано вище. Таке душевне жаль говорить читачеві про те, що десь в глибині душі, героїня, на жаль, нещаслива від того, що ці відносини зруйновані.