Аналіз вірші Цвєтаєвої «Еврідіка-Орфею»

Одним із захоплень Марини Цвєтаєвої була зарубіжна література. Дівчинка з юних років любила читати історії і стародавні міфи, які переносили її уява в минуле. У якийсь період свого творчість поетеса усвідомила той факт, що події в її житті дуже схожі з тими історіями, про які вона дізнавалася із стародавніх міфів. Під впливом чудових історій, Марина Цвєтаєва пише вірш «Еврідіка – Орфею».

Всім відомий подвиг закоханого Орфея, який вирушив у важку дорогу, в царство Аїда, щоб визволити кохану Еврідіку. Проте ніхто і ніколи не замислювався над тим, а захотіла чи юна дівчина повернутися у світ живих? Відповідь та питання намагається дати талановита поетеса.

Насправді, вірш «Еврідіка – Орфею» має таємний і глибинний сенс. Як зазначалося раніше, Цвєтаєва помічала подібність між тими подіями, які відбуваються в міфах і своєю долею. Вона була змушена в один прекрасний момент покинути Росію, коли її батьківщина просто валилася. Марина Цвєтаєва разом з дочкою емігрувала до чоловіка, який оселився у Франції. Однак, поетеса вже давно не любила свого чоловіка. Він був для неї просто другом і не більше.

І от, перебуваючи в ситій Європі, Цвєтаєва тужить за коханою Росії, яку в той період часу можна було порівняти лише з пеклом. Вона жалкує, що залишила рідну Москву, що зрадила рідний будинок і залишила його напризволяще.

Перебуваючи за кордоном, живучи в мирі і спокої, Цвєтаєва не може знайти собі місця. Вона нікому не потрібна, її віршовані роботи не користуються популярністю, вони абсолютно не затребувані. На тлі таких емоційних переживань жінка і створює вірш «Еврідіка – Орфею», в якому образно намагається сказати про свою помилку, про те, як вона жалкує, що залишила рідний «пекло».