Аналіз вірші Рубцова «У світлиці»

Найвідомішою творчою роботою Миколи Рубцова є вірш «У світлиці». Його рядки, покладені на музику. Дуже часто цей вірш Миколи Михайловича плутають з російським народним твором. Це не дивно, адже «У світлиці» пронизаний символами і образами характерними народної творчості.

Про що ж вірш Аналіз вірші Рубцова «У світлиці»? Ця творча робота – це спогади Рубцова про своє дитинство, про свою матір.

Починається твір з опису однієї з головних кімнат в російському домі – світлиці. Як правило, світлиця була не просто кімнатою, вона була центром будинку. Саме в світлиці зустрічали гостей, там збиралася вся родина на сімейну раду.

Перша строфа створює якийсь затишок і тепло. Тут же використовується характерний для творчості Рубцова символ – символ зірки, який висвітлює світлицю. Далі поет говорить про свою матір, після чого слід крапки. На цьому спогади з дитинства закінчуються.

Далі Рубців каже, що тепер все по-іншому: «червоні квіти зів’яли», «човен скоро догниет». Образ червоних кольорів для Миколи Михайловича є автобіографічним. Він пов’язував його із смертю матері. Єдиним спогадом про матері залишилися гарні червоні квіти.

У третій строфі вірші Рубцова «У світлиці» читається тосту поета за колишніми часами. Це підкреслює образ верби, який відображається в рядках вірша. Але, не дивлячись ні на що, поет продовжує жити. Рубців каже, що «завтра буде клопітливий день», що він «буде поливати квіти», «човен майструвати» і «думати про свою долю».

Звичайно, втрата рідної людини дуже страшна подія, але треба знайти в собі сили рухатися далі. Микола Рубцов зміг подолати це життєве випробування і продовжив свій шлях.

У вірші «У світлиці» Рубців не побоявся розповісти про свої почуття і переживання, він відкрив свою душу читачеві. Думаю, саме це і стало запорукою успіху даної творчої роботи.