Аналіз вірші Батюшкова «Мій геній»

Доля кожного з нас підносить свої сюрпризи. В наших життях дуже часто трапляються фатальні зустрічі, які назавжди залишають слід у пам’яті.

Костянтин Миколайович Батюшков також потрапив у ситуацію, з якої так просто не виплутаєшся. Перебуваючи в Петербурзі, він зустрів прекрасну дівчину Ганну Фурман. Поет без розуму закохався в неї. Він просив руки Анни у її батьків і ті дали згоду знатного дворянина. Однак, Анна зовсім не відчували взаємних почуттів любові. Для неї це заміжжя – лише виконання волі батьків.

Вийшовши заміж за Костянтина Миколайовича, дівчина змогла б звільнитися від впливу матері і батька. Дізнавшись про такий хід подій, Батюшков розриває заручини. Він не хоче, щоб Ганна жила з ним лише заради грошей. Такий поворот подій ранить поета, і він створює прекрасний вірш «Мій геній». Він присвячує його своєю коханою, адже вважає дівчину своїм ангелом – хранителем.

Незважаючи на те, що любов Батюшкова не стала взаємною, він проніс теплі почуття своєї душі до кінця життя. У віршованих рядках поет захоплюється красою коханої Ганни. Автор віршованих рядків не в змозі вгамувати, заспокоїти любовні почуття. Він день у день живе з ними і зовсім про це не шкодує. Адже ця прекрасна особа стала музою поета.

Ганна надихнула його на створення нових робіт, які в подальшому принесли надзвичайну популярність Батюшкову. Любов до Анни дуже часто рятувала Костянтина Миколайовича в години самотності і смутку. Теплі почуття, які завжди зігрівали душу, допомагали автору справлятися з труднощами і життєвими труднощами.