Аналіз вірша Тютчева «Розумом Росію не зрозуміти…»

Віршована робота Федора Тютчева «Розумом Росію не зрозуміти … » не відрізняється особливими розмірами, адже складається всього лише з декількох рядків. Її називають найменшим творчим шедевром, який заслужив таку надзвичайну популярність. У чотирьох рядках автор вклав цілу ідею, яка переходить із покоління в покоління, яка вже не одне століття живе в літературі.

За службовим дипломатичної служби, автор досить часто бував у країнах Європи, проживав там не один день. Але, він завжди був здивований однією цікавою особливості. Чому європейці, які мають високий рівень життя, які виховані і освічені, абсолютно позбавлені того душевного вогника, що росте в росіянах. Тютчев дивується, чому біднота, вогкість, бруд і вічні хвороби не стерли з лиця землі Росію. Навпаки, всупереч усьому, вона міцніє, росте і перевершує своїх європейських сусідів. Тому, рядок про те, що «розумом Росію не зрозуміти» максимально правильно підкреслює суть життя росіян.

Особливістю жителів такої величезної країни є постійний хаос, який заповнив столиці, великі і малі міста. Бажання йти до світла, до кращого життя постійно стимулює росіян, тому, вони не опускають руки, вони йдуть вперед. І крізь свої помилки, все-таки знаходять правильні рішення.

Тютчев неодноразово зауважує, що іноземці, жителі європейських міст приходять в жах, коли намагаються познайомитися з побутом і культурою росіян. Вони не можуть зрозуміти, розколоти ту душевну простоту, яка живе у кожному громадянинові Росії.

Для того щоб зрозуміти суть і сенс життя Росіян, в нього потрібно повірити. Саме так і говорить Федір Тютчев у своєму невеликому чотиривірш. Саме непередбачуваність є особливості Росії. Навіть самі її мешканці не можуть з точністю відповісти, що ж буде завтра, через місяць чи через рік. Саме тому, все, що у них залишається – ця віра в свою державу і свою батьківщину.