Аналіз вірша Тютчева «Мовчить сумнівно Схід…»

В арсеналі творчих робіт Федора Тютчева є вірші, які суміщають і переплітають між собою опис чудових природних пейзажів, а також, особистих переживань автора.

Його дипломатична кар’єра стрімко йшла вгору. І в один прекрасний момент, імператор вирішив призначити Тютчева таємним радником. І ось, очікування цього дня і викликає сильне душевне хвилювання автора.

Вже з перших рядків зрозуміло, що поет чекає відповіді, однак, схід поки мовчить. Тютчев знаходиться в деякому подиві, чому ж зволікає правитель. Образно, він порівнює свої очікування з туманом, який огортає ліс і гори. В душі закрадаються сумніви, а раптом у палаці зріє чергова інтрига. Це змушує поета засумніватися в дійсності і замислитися над реальністю або ж сном.

Своє хвилювання Федір Тютчев порівнює з нічною імлою, яка ось-ось повинна змінитися першими променями сонця. І вдивляючись у небо, поет бачить смугу світанку, яка вже зовсім близько. А це означає, що незважаючи ні на що, новий день вже зовсім скоро вступить у свої повноправні володіння.

Порівнювання світанок природи і свою особисту долю, проводячи паралель між цими поняттями, Тютчев надихається. Нова посада вже в його руках. Тепер, перед ним відкриваються нові двері, які дозволять змінювати навколишній світ і впливати на життя країни. Така відповідальна посада і думки про неї хвилюють душу поета. І він просто змушений шукати спокій і умиротворення в прекрасних природних пейзажах.

У мріях Федора Тютчева славна кар’єра дипломата, яка дозволить прославитися і змінити на краще долю Росії. Така серйозна посада викликає ще більш суворе та прискіпливе ставлення автора до власної персони. Тепер, у поета не повинно бути недоліків, які похитнуть його дипломатичний авторитет.