Аналіз вірша Тютчева «Літній вечір»

Творчі роботи Федора Тютчева, присвячені пейзажній ліриці, мають свої особливості. Автор з розчуленням і захопленням завжди спостерігав за циклічністю природи, за зміною часів року, за вмиранням всього живого восени і відродженням навесні. Тютчев намагався не вплутувати особисті життєві переживання у вірша пейзажної лірики. Прикладом такої роботи стало віршів «Літній вечір».

В період його написання, автор пережив важку втрату своєї коханої, а також дітей. Однак такі сумні події ніяк не позначилися на творчій роботі автора.

Ця віршована робота – це чудовий, ліричний шедевр Федора Тютчева. Саме в ній, поет використовує свій улюблений літературний прийом – оживляє природу та її явища. Вона може дихати, відчувати, бути змінені.

Тютчев використовує порівняння і називає сонце розпеченою кулею. І цей шар можна представити у вигляді головного убору землі. Саме за настання вечора, вона скачує його за горизонт. В одну мить, звичайний захід перетворюється в дивовижне видовище. А все завдяки талановитому майстерності автора. У нічному небі оживають зірки.

Потоки повітря Тютчев прозывает небесною річкою, яка дарує навколишнього світу свіжість, звільняючи від денної спеки. І все в природі з подяка приймає такий цілющий потік повітря, який допомагає відпочити від пекущей спеки. Саме така вечірня прохолода дарує приплив нових сил, енергії для всього живого, що є на землі.

У віршованій роботі «Літній вечір» Федір Тютчев вибудовує своєрідну ланцюжок з природних явищ, які по черзі замінюють один одного. На зміну сонцю з’являються зірки на темному небі, яке поступово наповнюється свіжим повітрям. Такі природні явища стають героями віршованій роботи.

В останній рядках своєї роботи, поет пише про матінці–природі, якій під силу змінювати все вище описані явища. Тільки вона може керувати та управляти ними.