Аналіз вірша Тютчева «Два голоси»

Віршована робота «Два голова» не схожа на почерк Федора Тютчева. Він рідко створював такі творіння. У його арсеналі мало робіт, схожих на ці віршовані рядки.

Вчитуючись у «Два голоси» читач відчуває заклик автора, який пише і говорить про те, що за свою долю потрібно боротися, намагатися щось змінити в її протягом. Незважаючи на різні життєві обставини, не слід опускати руки.

Така хвилююча робота Тютчева вийшла у світ в 1854 році і відразу здобула надзвичайну популярність. Поет пише про те, що наше життя – це постійна боротьба. І людина повинен боротися, щоб не плисти за течією, щоб досягти своєї життєвої мети. Автор вважає, що тільки в процесі власної боротьби, людина набуває досвід, робить помилки і тут же вчиться на них. Однак, для цього, кожен з нас повинен діяти самостійно, не сподіваючись на допомогу оточуючих.

Тютчев знає, що десь у небі є вища сила, якій не треба ні до чого прагнути. Боги, а також обрані безсмертні просто спостерігають за навколишнім світом. А всі інші люди, які знаходяться на землі, просто зобов’язані протистояти обставинам і йти до своєї мети, інакше сенсу в їх життях немає.

>
Віршована робота ділиться на дві частини. В першій частині автор висловлює свої думки досить песимістично. Проте завершення пробуджує в нас світлі, радісні почуття. Адже не все так погано.

На думку автора, життя богів зовсім нудне і тосклива. Їм не до чого прагне на відміну від людини. До того ж, автор зауважує, що не завжди доля виграє в сутичці з людиною. Є ті обрані щасливчики, які перемагають перешкоди і отримують все бажане.

Федір Тютчев пропонує кожній людині зробити свій власний вибір. Він пише про те, що всередині нас живуть два голоси, між якими завжди відбуваються суперечки. І лише від самої людини залежить те, який же голос переможе.