Аналіз вірша Тютчева «Чародейкою Зимою…»

Федір Тютчев входить до числа тих поетів, які внесли величезний внесок у галузь російського романтизму. Він пише чудові, прекрасні віршовані роботи, в яких, з допомогою слів, створює замальовки, картини дивовижних пейзажів.

Одним з найбільш яскравих і популярних віршів пейзажної лірики є робота «Чародейкою Зимою …». Вже в перших рядках, Тютчев порівнює зиму з прекрасною жінкою, яка може вмить все змінити навколо себе.

У рядках творчої роботи читач спостерігає за пейзажами зимового лісу, який змінюється з приходом нової пори року, який блищить під оксамитом сніжним.

Використовуючи правильні метафори, Тютчев створює повне умиротворення. Ліс спить. Читач відчуває те здивування автора, який все ніяк не може зрозуміти, чому ж зачаровує сніг навколишні дерева і чагарники? Поет пише про пухової ланцюга, яка охопила ліс. Звичайно, ми розуміємо, що ланцюг не може бути легкою і м’якою. Але, на думку автора, в цей час, саме в цей період, сніг здається пухнастим і чарівним. Він легкий і надзвичайно м’який, він огортає все навколо себе.

Такий опис природи наводить на думку про те, що Тютчев дійсно зустрічався з Чародейкою Зимою, він дійсно побував у її царстві.

Щоб викликати у читачів ще більш сильні і піднесені емоції, поет пише про те, що немає на світі сили, яка змогла б зруйнувати такий чудовий зимовий пейзаж. Тільки природа здатна втрутитися і все змінити, коли для цього настане час. До настання весни, сонячні промені можуть лише висвітлювати засніжений ліс, робити його блискучим і надзвичайно блискучим.

Тютчев підкреслює ті зміни, які сталися з появою сонця. Здавалося, ліс був зовсім не живий і темний. Але, варто лише кількох променів впасти на його засніжені гілки, як всі заіскрилось і заблистало. Густий ліс перетворився в чудовий сніговий палац.

Саме завдяки такому віршу, читач може зрозуміти, що саме зима була улюбленою порою року Федора Тютчева. Він описує її природні явища з таким захопленням, таким замилуванням. Це чудово!