Аналіз вірша Твардовського «Липень – маківка літа»

В одній із своїх літературних праць А. Твардовський намагається провести роздуми над однією з найпоширеніших народних прислів’їв про те, що липень є верхівкою літа. Чому існує такий вислів? Для цього повинні бути свої істотні причини. Саме це питання і зацікавив автора віршованих рядків!

Щодня, займаючись своїми турботами і справами, ми абсолютно не звертаємо уваги на ті зміни, які відбуваються навколо нас. А ось А. Твардовський пише про те, що його увагу привернув облетающий липовий колір, який символізує закінчення самого жаркого і пекущего літнього місяця.

На мить поет ловить себе на думці про те, що тільки прочитані нотатки з газети нагадують йому про швидке завершення літа. Він, як творча особистість, починає вдивлятися в зміни, які відбуваються в природі. Прощальний привіт зозулі, зменшення світлового дня символізує про швидкий прихід осені, наближення холоду і затяжних зимових вечорів.

Віршована робота «Липень – маківка літа» наповнене особливою динамікою, живим ритмом. Автор намагається передати швидкоплинність тих днів, які один за іншим завершуються і залишають у нашій пам’яті солодкі і теплі спогади.

Автору стає трохи сумно від того, що половина літа вже позаду. Точно також пролетить і його наступна частина. А потім – дощі, вогняні листопады і тумани. І протягом часу неможливо змінити. Потрібно лише змиритися із змінами, які дарує нам природа, і прийняти їх, як належне.

Щоб позбавити себе від смутку та зневіри, щоб не відчувати депресії і стреси, необхідно проживати кожен день яскраво, запам’ятовуючи всі події і позитивні події. Тільки в цьому випадку зміни в природі будуть для вас ще одним приводом випробувати хороші емоції.