Аналіз вірша Твардовського «Брати»

Віршовану роботу Олександра Твардовського «Брати» можна назвати автобіографічною, адже з першої і до останньої строчки вона присвячена родині, яскравим і добрим спогадами з дитинства.

Поет не зачіпає події, які відбулися в його житті після 1931 року. Саме тоді сім’я Твардовського потрапила під розкуркулення. Той затишний і рідний хутір, який був так тяжко придбаний батьком Твардовського, розібрали по колоді і перетворили в покинуту рівнину. Завдяки тому, що Олександр Трифонович в 1931 році вже жив у Смоленську і намагався вести літературну діяльність, його рідні не були піддані жорстоким репресіям. Однак життя після розкуркулення була нелегкою, адже синам старшого Твардовського довелося починати все спочатку, з чистого аркуша.

У своєму вірші «Брати» Олександр Трифонович згадує ті безтурботні роки життя, коли він був ще дитиною. Разом зі своєю сім’єю він щоденно трудився на землі, намагався наслідувати батька і уважно слухав усе, що той йому розповідав. Батько намагався прищепити своїм синам любов до праці, до фізичної праці, що в кінцевому підсумку принесе гідний результат.

Проте ці знання так і не знадобилися хлопчакам. Твардовський згадує ті моменти з посмішкою і радістю, які одночасно супроводжуються тугою і сумом за минулими часами.

Дитинство – це самий безтурботний час, що є у людини. Саме у дитинстві ми проживаємо самі прекрасні події, які залишаються в нашій пам’яті назавжди. Поет мріє про те, щоб хоча б на одну мить зупинити час і повернуться в минуле, в рідний і затишний будинок. Але, це нездійсненні мрії! Твардовскому залишається лише задаватися одним питанням, як і де живе його брат?