Аналіз вірша Толстого «Край ти мій, рідний край!…»

Віршовану роботу «Край ти мій, рідний край!…» можна віднести до тих прекрасним мініатюр, які були створені цим майстром пера. Олексій Толстой створив основну частину свого творчого доробку в 50-х роках дев’ятнадцятого століття. Саме в цей період з’явилася робота «Край ти мій, рідний край!…».

Лише з восьми рядків складається дане творіння. Однак у них майстерно закладений глибокий сенс. Читач може простежити тонке опис Росії, її історії. Адже граф Толстой неодноразово розкривав історичні події в текстах своїх творів. Це були і балади, і романи, і сумні трилогії.

Звичайно, аналізоване вірш не присвячено якійсь конкретній історичній даті. Але, простежуючи ритм вірша, я розумію, що в його пейзажі ідеально вписалися богатирі, князі, герої Золотої Орди. І таке відчуття створюється завдяки тієї лексики, яку використовує автор.

Слово «гой» відноситься до давньоруським. Воно означає вітання. Також, надзвичайно важливе значення мають створені образи. Біг кінського стада порівнюється зі свободою, а кінь символізує грацію і силу. З величчю і відвагою асоціюється у читачів образ орла. А ось присутність вовка має двуякое значення і може пояснюватись з різних сторін.

Взагалі можна відзначити, що ліричні вірші Олексія Толстого надзвичайно мелодійні, в них присутній народний стиль. Саме з цієї причини, роботи графа частенько розглядалися композиторами, як основа для створення прекрасних пісень. Так і вірш «Край ти мій, рідний край!…» було розібрано по складах і перекладено на ноти.