Аналіз вірша Пастернака «Бути знаменитим некрасиво»

Протягом усього свого творчого життя Борис Пастернак намагався бути неординарним, незвичайним. Найбільш яскраві роботи цього автора були написані в період раннього розвитку СРСР. Тоталітарний режим, який панував навколо, вимагав від письменників і поетів особливої спритності, своєрідного лицемірства і уміння догоджати правлячої партії. Однак Пастернак не міг вести подвійний спосіб життя і у своїх віршованих роботах прямо висловлював думки і почуття.

Звичайно ж, за таку відвертість, поет був неодноразово засуджений верхівками правління і його творчі роботи потрапляли під сувору цензуру. Хоча за кордоном, романи і вірші Пастернака видавалися, публікувалися і отримали своє коло шанувальників.

У Бориса Леонідовича було не дуже багато друзів серед поетів і літераторів того часу. Просто він зовсім не бажав спілкуватися з лицемірами і підлизами, які намагалися догодити тоталітарним правителям.

Пастернак, звертаючись до своїх товаришів, публікує вірш «Бути знаменитим некрасиво». У ньому автор неодноразово переконує своїх колег не складувати архіви написаного творчості, не трястися над рукописами. Адже якщо видані твори дійсно великі, про них читач згадати і через сотню років.

Борис Леонідович пише про те, що будь поет повинен створювати свої творіння лише для самовіддачі, а не для успіху і галасу.

Звичайно, такі рядки різко вдарили по самооцінці ровесників Пастернака. Багато поети і письменники перестали вітатися з автором віршованих рядків, приймаючи роботу «Бути знаменитим некрасиво» на свій рахунок. Хоча Борис Леонідович не ставив перед собою мету принизити когось із товаришів. Він лише намагався сказати, що при будь-яких обставин не варто перетворюватися в негідників.

Потрібно створювати гідний образ творчої людини, про який спадкоємці будуть згадувати з гордістю. Поет впевнений, що хід історії і пряму участь людини в ній буде змінюватися неодноразово. І ті подвиги, які творяться в один час, можуть вважатися низькими вчинками вже через пару десятиліть. З цих причин, Пастернак намагався залишатися живим – щирим і людяним в будь-яких обставинах.