Аналіз вірша Некрасова «Селянські діти»

Дитинство Миколи Некрасова не можна назвати щасливим. Він виріс у родині тирана, який постійно переслідував і прислужували селян, і всю домашню рідню. Саме тому, маленький Микола дуже часто намагався втекти від жорсткості батька і йшов у село, де товаришував з простими сільськими хлопцями. Вони не вважали його паном. Микола, разом з сільськими бешкетниками міг піти в ліс за грибами, і на рибалку, і в кулачних боях брав участь. Саме завдяки такому досвіду з дитинства, Некрасов навчився цінувати життя, бачити її зсередини і розуміти всі труднощі і проблеми звичайного селянина.

Перебуваючи в юному віці, Микола неодноразово ходив у село, займався полюванням, ловив рибу. І при кожному такому поході він завжди спостерігав за резвящимися діточками, які не мають гори проблем за плечима, які веселі й радісні. Саме на тлі таких вражень Некрасов і створює вірш «Селянські діти».

Поет в деякому роді навіть заздрить дітлахам, згадуючи, як було чудово грати з друзями, разом реготати і проробляти всякі дурниці. Некрасов зауважує, що селянські діти, на відміну від барських спадкоємців, можуть насолодитися своєю свободою.

Звичайно, Микола Олексійович знає справжній стан цих маленьких трудівників. З самого малу їх привчають до важкої роботи, яка відсилає діточок і в полі, і на пасовищі. Однак у своєму вірші «Селянські діти» Некрасов хоче на мить, на секунду передати ті щасливі моменти з життя простих сільських діточок. Вони старанні, вони працьовиті, розвинені не по роках. На їх недовгому життєвому шляху вже достатньо досвіду, щоб робити правильні висновки.

Ця творча робота Миколи Олексійовича складається з декількох частин. У кожній частині перед читачем оживають різні життєві ситуації, за якими доводилося спостерігати автору. І в кожній частині читач може познайомитися з маленькими героями, які здатні відповідати за свої вчинки і приймати рішення. Поет звертається до усіх маленьких жителів із закликом насолоджуватися своїм дитинством, використовувати кожну щасливу мить. Адже такого безтурботного часу в їх подальших житті більше не буде.