Аналіз вірша Маяковського «Лист Тетяні Яковлевій»

Оригінальна творчість В. Маяковського було наповнене неординарними і досить цікавими роботами. Він був досить ідейним людиною і вірив у соціалізм. На його думку, не може бути у людини особистого щастя, якщо немає щастя в суспільстві. Він був запеклим патріотом, і ніколи б не зрадив батьківщину з-за любові до жінок.

Звичайно, автор досить часто критикував торжествуючу владу, але ніколи не сумнівався в тому, що живе в самій прекрасній країні.

Одного разу, подорожуючи в Парижі, Маяковський зустрів там росіянку Тетяну Яковлєву. Побувавши в такому романтичному місті, вона не захотіла повертатися в Росію і залишилася жити за кордоном. Володимир був шалено закоханий у жінку, він запропонував їй заміжжя, він просив її повернутися на батьківщину. Але, Тетяна відмовила йому, натякнувши на те, що буде його дружиною тільки в тому випадку, якщо вони залишаться жити в Парижі. Звичайно, Маяковський не погодився на такі умови і поїхав додому.

Вже на території своєї батьківщини він пише віршовану роботу в формі різкого листа і відправляє його Тетяні. На самому початку вірша, автор говорить про те, що його почуття патріота набагато сильніше, ніж любов. Він говорить про те, що зовсім не вірить у любов французьких жінок. Він не любить тих, хто за косметикою і нарядами ховає свою сутність.

Звертаючись до Тетяни, Володимир просить її стати поруч, врівень з ним. Він умовляє жінку повернутися, він пише і нагадує їй про справжній побут, який не можливо викреслити їх життя. Маяковський шалено ревнує Тетяну, адже він розуміє, що у такої красуні і без нього маса шанувальників. Також він пише про те, що його гризе всеросійська ревнощі за те, що такі прекрасні жінки просто покидають свою батьківщину.

Маяковському абсолютно нічого запропонувати Яковлевої. Крім любові, у нього немає нічого. Він розуміє про те, що отримає відмову. І це викликає злість в його душі.

Останні рядки вірша наповнені сарказмом, грубістю. Він називає Тетяну зрадницею. І, при цьому, все одно, обіцяє домогтися її згоди. Але, цим двом людям більше не звужено було зустрітися. Незабаром, Маяковський покинув цей світ, здійснивши самогубство.